Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül havi lótartás?

Mennyibe kerül havi lótartás?

Figyelt kérdés
Érdekelne.. Mennyit kell gondoskodni a lóról? Mi a haszna? Széna, szalma, szálas takarmány mennyi kell egy lónak?

2012. ápr. 21. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Lovardánként változik az ár. A színvonal a döntő. A takarmány adagot azt ott kérdezd meg, de ott egy megadott adaggal etetik a lovakat. Nézd, meg, hogy neked jó-e az adag mindenből. Ha már egyszer lovat veszel, akkor tudod mennyi kell. Gondoskodni csak annyit kell amennyit akarsz és rászánsz ha már egyszer megvetted a szerencsétlent. Az etetéssel nem kell törődnöd és a szalmával sem, szval az almozással. Egyedül a lovaglással kell foglalzonod és a köztetek lévő kapcsolat, bizalom fenntartásával, ápolásával. A szalma és a széna is szálas takarmány...
2012. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Otthon tartásba??
2012. ápr. 21. 21:01
 3/7 x) ***** válasza:
37%

Amiből a legtöbb kell az az idő.. a ló nem csak annyi hogy reggel meg este 10 percre ránézel. Egy lóval komolyan kell dolgozni, lovagolni. Lovagolni vagy kocsizni vele legalább hetente kellene. Aztán még az istálló körüli munka..

Namost.. anyagiak. Hát széna-szalma kisbála 2-300 forint, egy évre (bár én még sose számoltam) egy lónak kb 100 bála kell szénából, 50-60 szalmából. Jó ha van még lucerna is, ha jól tudom az drágább kicsit. Az abrak áráról nem sokat tudok mert magunknak termeljük.

Aztán bármikor bejöhet még egy kisebb baleset, az orvost fizetni kell, így jó ha van tartalék pénzed. Aztán.. az első hónapokban (ha még nem kapott) akkor védőoltások (minimum 10ezer forint), patkolás, körmölés. A körmölésért mi kb 2000 forintot szoktunk adni lovanként, de jóban vagyunk a kováccsal.

Istálló nem tudom van-e már, de az nem olcsó. Nekünk a kis egylovas istálló is majdnem egymillióba fájt. Akkor még karámot építeni sem olcsó mulatság.

Lószerszámok... bár ezekre is csak az első hónapokban kell költeni, minimum 100ezer forint.

Hónapokban nem nagyon tudok neked elszámolni, jobb ha egy évre előre veszel takarmányt, mert nem mindig könnyű találni. Na szóval évente számolj rá minimum 5-600ezer forintot. Meg persze minden nap 2-3 órát az idődből.

2012. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
500-600 ezer?? Á soha az életbe. Max ha luxus körülmények között van. Ha átlagosan nézem akkor a kaja havi 20 000 FT.
2012. ápr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. Nem olyan sok a pénz ráköltés mint gondoltam :)
2012. ápr. 23. 13:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor neked tök jó... És mondjuk ha a lovadnak valami baja lesz? Azt a pénzt is hozzászámoltad? Lehet, hogy nem sok (NEKED) a pénz de a ráfordítantó idő viszont elég sok, ha az ember a lovat egymaga tartja, úgy, hogy lovat nem tartunk egyedül és így az összeg és az idő is duplázódik.
2012. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
AZt időt nem mondtam.. és megtudnám oldani azt is.. És igen beleszámoltam a közbeeső betegségeket is :/ nem azt mondom hogy kevés a pénz érte de nem olyan sok mint gondoltam...
2012. ápr. 23. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!