Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zab, árpa, búza. Ezeket eszik...

Zab, árpa, búza. Ezeket eszik a lovak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 04:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tömegtakarmányokból igen, van még a kukorica de ez nem ajánlott. Szálasból pedig széna, lucerna és van ahol zabszalmával etetnek de ettől csúnya szalmahas lesz, nem előnyös.
2012. ápr. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A széna, lucerna az a tömegtakarmány. Az abrak csak kiegészítő, nem is létszükséglet.

[link]

Rakok egy linket is részletes infókkal, mielőtt a kedves kérdező több félrevezető választ is kap.

2012. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ezeket, de ezen kívül is: répa, alma, retek, saláta, eper... Minden, ami nem mérgezõ nem fájdul meg a hasa, vagy bármi fájdalmas a ló számára, adható neki. Növények, gyümölcsök.
2012. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
5%
A zab alaptakarmány, az mindennap kell. Az árpát is ugyan úgy lehet adni a lónak mint a zabot (minden nap alaptakarmányként) csak a zabba esetleg több "turbó" van (amit én még nem vettem észre xD) mint az árpába. Az árpát leginkább igavonó és erdőben dolgozó lovaknak. Bár az árpa tompít és zsírosít szóval inkább zab. Az árpát be kell áztatni, mert megdagadhat a gyomrába és bekólikázhat. A búzát durván megőrölve vagy pelyhesítve ajánlatos lónak adni, hiszen a ló egészben nem képes megrágni. Ásványi anyag tartalma hasonló a zabéhoz és az árpáéhoz, energiatartalma jelentős viszont minden másban eléggé szegény.
2012. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Zabot adhatsz.

Árpát csak 12 óra áztatás után (feldagad a vízben és nem a ló gyomrában)

Búzát nem szokás (felénk)

2012. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1-3: nézd már meg a linkelt cikket, mielőtt okoskodsz, a széna, lucerna tömegtakarmány, amellett, hogy szálas.
2012. ápr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Unom, hogy kedves 62%-os válaszolónk szinte az összes kérdésnél beleköt valakibe, vagy valamibe, akár igaza van, akár nem..
2012. ápr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
X6-os vagy ok! Azt hiszem én adtam eddig az egyetlen értelmes választ még is csak én lettem lepontozva?? Pedig én nem kötöttem bele senkibe... Megkérdezhetem miért lettem lepontozva, mikor amit írtam, igaz és helyes?!
2012. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#6-os*
2012. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
vagyok* bocsánat már! :F
2012. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!