Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amikor kőtőfékkel lovagolunk...

Amikor kőtőfékkel lovagolunk mi a szár? Nekem azt mondták, hogy a vezetőszár. De azt hogyan teszik fel?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Én le szoktam venni a szárat a kantárról és rárakom normálisan a két lyukba a kötőfék két oldalán a szájánál, tudod. Ha csak kötőfékkel akarod akkor az egyikbe belekapcsolod a másikba meg belecsómozod. Ehhez érdemes egy vékonyabb anyagó kötőféket választani mert különben nem bírod belecsomózni. Barátnőmről akartam ey képet mutatni, de ő csomózott kötőfékkel lovagol és ahhoz való szárral.
2012. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Semmi. Mégis mi a fenének lovagolna az ember kötőfékkel, ha aztán mindenféle köteleket aggat a lóra? Annak pont az a lényege, hogy nem szárral irányítod a lovat.
2012. ápr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nincs értelme kötőfékkel lovagolni, csakha esetleg hackemorral volt belovagolva a lovad.
2012. ápr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3%
kötőfékkel nem lehet lovagolni,max lovacskázni!
2012. ápr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha tetszik hanem ez az igazság! Nem ott kezdődik a lovaglás , hogy fenn ülsz a ló hátán....
2012. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 08:54

alapból sem szárral kéne irányítani a lovat.. ;)

2012. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Háháá, az okosok. Akkor mivel irányítód a lovat? Mert westernéknél lehet, hogy nem azzal kell, hanem mit tudom én mit kell összebűvészkedni, de angol stílusban megnézném, hogy boldogulsz el egy dominánsabb lóval szár nélkül. A szár azért kell, hogy fent tartsd a ló szájával a kapcsolatot, ahhoz, hogy körre fordítsd vagy körben menj mondjuk vágtába folyamatos belső állításra van szükség, még ha egyenesben is vagy. Fordulásnál, hogy fordulnál meg vele?? Hogyan hajlítanád meg a nyakát?? A szárnak nagyon fontos irányító szerepe van, szár nélkül azt mondom, nincs normális lovaglás csak lötyögés, pláne ha a lónak olyan érzéketlen oldala van mint az enyémnek volt anno.
2012. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
bocsi a válaszadók többségének, hogy ilyet mertem kérdezni... aki pedig normálisan válaszolt, annak köszönöm!!:)
2012. ápr. 29. 19:50
 9/10 anonim ***** válasza:

A vezetőszárat rácsatolod, ahogy az előbb már említették, vagy szerzel valami kötelet és azt teszed rá. :)

Egyébként néző pont kérdése, hogy a kötőfékes lovaglás "lovaglás"-e?!

Valódi idomítómunkát talán nem lehet adni (bár amúgy miért ne lehetne? a zablától függ, hogy mennyire tudja az illető kezelni?) de amúgy meg néha napján igenis belefér a "lovacskázás", nem mindig csak a kemény, izzadós munka...

2012. ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sokat terepeztem, ugrottam kötőfékkel, csináltattam kötélgyártóval egy kötélhurkot, a végén egy karabinerrel. Amíg ez nem volt, simán rákötöttem a vezetőszár végét a karabiner karikájára és kész. Teljesen jól irányítható a ló vele, alap díjlovas programot simán meg lehet csinálni. A többi meg a lovason múlik. Pl. így:

http://www.youtube.com/watch?v=AlE8b07_04U

2012. máj. 1. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!