Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam a hátsó lábára rúg...

A lovam a hátsó lábára rúg mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mit kell csinálnom hogy leszokjon a rugdosásról??

/lipicai.kanca.4éves/


2012. ápr. 29. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát kezdetnek leírhatnád a problémát úgy, hogy más is értse, az ugynis nem mind1, hogy mikor, hol, mit rúgdos.
2012. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
hát ugy van hogy mikor fel szeretném neki venni a hátsó patáját akkor kirúg vagy oldalra vagy hátra ahol a kedve tartja..mellesleg amikor kiakarom mosni a farkát akkoris hátra rúg mintha nem szeretné hogy ott hátul foglalkozzak vele...vagy nemistudom mintha érzékeny lenne vagy nem is tudom.://
2012. ápr. 29. 21:17
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

Igen, az az egyik lehetőség, hogy fájdalma van, és így kerüli el. Állatorvossal, vagy legalább egy tapasztalt emberrel meg kell nézetni.

Ha nem látható nyilvánvaló gond, akkor marad az, hogy rossz szokás. Erről nyilván sima fegyelmezéssel lehet leszoktatni, ám maga az, hogy ezzel problémád akad intő jel, és erősen javaslom, hogy keress fel egy jobb lovardát kifejezetten azzal a céllal, hogy a ló idomításnak alapjait lásd és elsajátítsd.

2012. ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

erről azt olvastam pont most hogy ugyis lelehet szoktatni hogy sokszor vesszük fel neki a patáját és ha nem rúg ki megjutalmazzuk simogatással szeretgetéssel..

ha pedig rúg akkor néha néha oda kell csapni.

ez mennyire lehet hatásos.?

2012. ápr. 29. 21:40
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
Én is most ezt próbálom a csikómmal (4 éves lesz, sportpóni), több-kevesebb sikerrel. Próbáld úgy, hogy hosszú lovaglás, vagy ha van lehetőség, akkor terep után próbálgasd emelgetni. Ma voltunk mi is terepen, és hagyta hogy fogjam a hátulsó patáit kb 5 mp-ig. :)
2012. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

ohh azt még nem mondtam..

bocsánat még nincs betörve most próbálgatom.

ugyhogy abba is adhattok tanácsot.

igaz hogy nincs betörve de én néhányszor már ültem rá ennek ellenére és elviselte vagyis egyszer estem róla dehát az nemigazi lovas aki még nem esett nemigaz.? xdd

2012. ápr. 29. 21:53
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

Hű, az nekem egy kicsit későinek tűnik.

Gondolom volt a ló futószárazva, vezetgetve pár hónapig, igaz?

(bocsi, lehet hogy chatelés lesz a vége, szóval jobb lenne, ha üzenetben beszélnénk, oksa? :D)

2012. ápr. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem betörni kell hanem belovagolni. Futószárazással kell kezdeni . Futószáron megtanul körön menni, fordulni. Ha már ezeket tudja fel lehet ülni rá és szoktatni kell a súlyhordozáshoz. Először csak lépni meg ügetni kell ,és ami a legfontosabb folyamatosan előre lovagolni. Ha tud ütemesen , őszintén előre ügetni akkor lehet kezdeni támaszkodtatni. Sok patanyomfigurát kell csinálni(átlóváltás, kígyóvonal alapok stb). Érdemes a későbbiekben körön is dolgoztatni , mert mint már mondtam ott tanul meg a leginkább fordulni. Ha már megtalálta az egyensúlyát akkor lehet tanítani a vágtát.


Ezeket persze nem 2 nap alatt kell megcsinálni vele, hosszú hónapok munkája, nem úgy van , hogy felülsz rá azt kész.....


Arra meg hogy rúg csak a nevelés a megoldás. ha rád rúg üssél neki oda, hidd el fele annyira sem fogja megérezni , mint ha te éreznéd a rúgását.

2012. ápr. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Jézusom... Inkább add el a lovat, körülbelül fogalmad sincs róla, hogy mit csinálsz... Milyen betörni? Milyen ráülni meg leesni? Atyaúristen...
2012. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az előző gazdája (ha volt) bántotta. Ezzel elérte hogy rúgjon. Nagyon lassan nyugtató beszéddel rengeteg türelemmel sikerülhet leszoktatni.

A tanáromnak hasonló problémàja volt, de minden csak kitartás lényege!

2012. ápr. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!