Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zablát ajánlotok?

Milyen zablát ajánlotok?

Figyelt kérdés
van egy nagyon rohanós pacim aki ha meglát egy másik lovat akkor meg se lehet fogni!:S amúgy nagyon jól irányítható! sima csikózablával (üregessel) lovagolom egyedül! van egy feszítős 3 karikás tört zablám: [link] valami ilyesmi! ezzel megtudnám fogni? A csikózablával lehetetlenség!!! és itt nagyon sok ló lesz!:/
2012. ápr. 29. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sikítófrászt kap az ember, hogy feszítővel akarsz lovat fogni. Ennyi erővel egy szöggel kivert lécet is belevághatsz a lábába, hogy lassuljon, kb ugynolyan kifinomult mind a kettő, mind a kettővel fájdalommal kínzod a lovat. Eleve a feszítő nem is ilyesmire való, az ponots és finom jelek adásra találták ki, nem pancserek kezébe.

Csikó zablán kívül te mást kezedbe ne vegyél, ha azzal nem tudsz lovagolni akkor fordulj edzőhöz.

2012. ápr. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
igen, sajnos így van a legtöbb elb@szott ló. A feszítő nagyon csúnyán szétnyírja a száját, ha ez már megtörtént onnantól kezdve a világ legjobb lovasa sem fog tudni mit kezdeni a lóval. Ha egy ló szája tönkre van téve azzal gyakorlatilag az egész ló tönkremegy, ezt nem lehet javítani vagy ha mégis nagyon kínkeservesen . Igazából idomítani kéne megint csak, mert ha van egy jó idomítási alap belerakva akkor akármilyen zablával megtudod fogni. Esetleg ha nagyon menős más lovak társaságában akkor vegyél vissza a zab adagjából (már ha azt kap), de a feszítőt tényleg felejtsd el.
2012. ápr. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tegyél be neki egy vékonyabb tömör csikózablát, de semmiképp se feszítőt. Esetleg ezt kombinálhatod egy martingállal. Ha szépen megy, akkor nem zavar semmit, de amint felkapja a fejét, rohanna, rövidebb szárat fogsz akkor a szár vonala megtörik és növeli a kezed erejét. Amúgy meg idomítómunka és szoktatás kérdése.
2012. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne zablával akard megfogni! Hogy lesz rohanós? A másik ló után rohan? Próbáld meg, hogy kivezetgetitek egymás mellé a lovakat, vagy rajta ülsz, kisköröket lovagolsz, hajlítgatod, lefoglalod teljesen, és úgy megy ki más is, vagy esetleg futószárazod, és úgy viszik ki a másik lovat... Meg kell szokja, nem működik, hogy csak egyedül lovagolsz és csinálsz vele mindent... Egyébként éppenséggel lehet, hogy ha ezerrel tépnéd feszítővel, akkor meg tudnád fogni, de ez TILOS! Nem erre találták ki, és ne akard tönkretenni a lovat!
2012. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne használj feszítőt.

A fájdalom elöl fog menni.

Lovagold ki körökre használj ki/le kötőt vagy martingált.

Idomítsd bent is (ha van rá lehetőséged) ha nincs akkor keress egy tisztást.

Esetleg megkérhetsz egy ismerőst aki ért a lovakhoz hogy segítsen neked.

Az én lovam mikor ide hozták feszítővel hajtották (kb. 10cm-es szára volt a feszítőnek) szét volt tépve a szája.. ez volt 10 éve 2-3 évre rá már elment (elmegy) fogatban csavarossal lovagolni pedig tudom egyszer tört tömör réz csikó zablával is.. ne szedd szét a száját.. nem csak a lónak hanem magadnak is ártasz!

2012. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kicsit paradox gondolkodásmódod van, kérdező. Ha egy sima üreges csikózablával el lehet irányítani a lovat, és kizárólag azzal van baj, hogy más ló társaságában nem tudod megfogni, mi a jó francnak szeretnél belerakni a szájába egy 3 karikás kínzóeszközt?

Maximum - ha annyira szeretnél zablát cserélni - cseréld le ezt a könnyű csikót egy réz csikózablára, de szerintem ez is felesleges. Idomítással mindent el lehet érni. Ajánlották a martingált már előttem, és én is amondó vagyok, hogy sokat segíthet, de egy kisorrszíj is csodákra képes.

Lovagolj vele minél többet tömegben, gyakorold vele az átmeneteket a megállításokat, a fokozás-rövidítést, mindezt a lehető legkevesebb szársegítséggel. Ha nagyon elrohan, fordítsd le körre. Minden alkalommal, amikor el akar ragadni, ha rögtön megállítod, vagy körre fordítod, meg fogja tanulni, hogy nem érdemes "üldözni" a többieket. Megszokás és idomítás kérdése az egész. Nem rögtön zablát kell cserélni.

2012. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, ezzel letörnéd a pofáját ha rohan a ló és meg akarnád ezzel a nem is tudom minek nevezzemmel fogni... Nem lehetetlenség, csak te vagy a lovad számára zero hatással. Ez a probléma sokkal összetettebb. Aki úgy gondolja, hogy feszítővel meg tudni fogni egy rohanós lovat és csikózablával nem tud az olyan maradandó egészségügyi károkat fog okozni a lónak ami soha az életbe nem korrigálható, sőtt akár bele is pusztulhat. Ezt nem így kell korrigálni. Nem zablával. Sok gyakorlással. Ketten kimentek, és gyakoroltok, hogy te elindulsz másfele, megállítod, aztán vágta, lekanyarítod a mások lóról. Mert az a baj, hogy nem rád figyel, de neked azt kell elérni, hogy rád figyeljen. Viszont, először ajánlatos, ha használsz segédszárat mert ha azt tudod használni én azt mondom, kevesebbet ártasz vele mint ezzel itt. Persze, a segédszárat is tudni kell használni. Szóval a legjobb tényleg az lenne, ha lenne valaki akivel tudnál egy kicsit idomítani terepen, és el kéne érni, hogy rád figyeljen.
2012. ápr. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kaptál elég sok választ, a lényeg az, hogy feszítőzablát nem féknek találták ki, hanem nagyon finom segítségek adására. Idomítás, társaságban lovaglás, elmaradást kell gyakorolni.
2012. ápr. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) És akkor martingál meg kisorrszíj? és idomítás?
2012. ápr. 30. 22:21
 10/11 anonim ***** válasza:
igen
2012. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!