Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány kilót bírnak el a lovak?

Hány kilót bírnak el a lovak?

Figyelt kérdés
Ismerősöm igencsak nagy termetű, de szeretne lovagolni! 90 kg körül van! Ez belefér még? Köszi! :)

2012. máj. 1. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Hát ha az én 113kilós ismerősömet elbírta meg az 50-60kilüs zsákokat rákötötték az oldalára és elbirta akkor szerintem ez a 90kg nem ellenfél.Persze egy felnőtt lónak.

Kölyök/póniló összeszakadna alatta

2012. máj. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Ilyen kérdésre nem nagyon lehet válaszolni. Alapvetően függ a ló hátának hosszától, marmagasságtól, edzettségtől, talajtól, a lovas tudásától, sebességtől stb.

Hacsak ücsörögni akar rajta, akkor 90 az semmi egy átlagos lónak. Ha mondjuk pattog a hátán ügetésben (tehát rosszul csináljaa dolgokat), akkor már 50 kiló is sok lehet.

2012. máj. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

A ló fajtájától is függ.

Izlandi póni nem bírná el, a pónik nagy része sem.

De egy Akhal tekini elbírná.

2012. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem belefér, de masszív testfelépítésű lovat érdemes választani és fontos, hogy könnyítsen sokat a lónak a mozgásával, valamint tényleges könnyítés. A lovak sok mindent elviselnek és elbírnak ténylegesen, de hosszú távon tönkreteszi őket, ha túlsúlyos ember lovagolja. Persze hobbi szinten heti 2-3 óra nem árt és a 90 kiló még nem a világ vége. Sok helyen egybként 80 kg felett nem engedik az embert lóra ülni. Én nagyon tisztelem az egyik lovastársamat, aki egy jól megtermett 90 kg-körüli ember, és a lovával úgy jár terepre, hogy folyamatosan kikönnyít neki, kíméli a ló hátát és lábát, szóval tisztában van a saját és a ló testével. Szó sincs ugrálásról vagy munkavágtáról. Persze ezzel szemben járt egy pasi lovagolni, aki egy 5 éves kis termetű kancát nyúzott, tipikus széküléssel + toljuk a lovat csípővel ezerrel vágtában mert magától nem mozog - lovaglással :( Úgyhogy csak mentalitás kérdése..
2012. máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egy jó kötésű, egészséges lábszerkezetű nagy lónak el kell bírnia 100- 120 kg -ig egy embert. Természetesen ez alól a pónik és a csikók kivételt képeznek.
2012. máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora ló.
2012. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Az én barátnőm 120 kilós, kb mint egy vágósúlyú mangalica, és nagyon szeret lovagolni, még én is simán elbírom!
2012. máj. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Annó a 80-as években sem kérdezték a határőr,rendőr lovakat ,hogy bírod e a lovasodat! 120kg -ig simán fel ültek a lóra!!!
2012. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!