Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet arra rávenni a...

Hogy lehet arra rávenni a lovat, hogy egész gyorsan ügessen, és ne csapjon át vágtába?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az ügetőlovak vannak erre kiképezve, de én nem rájuk gondolok most, hanem pl. egy iskolalóra! Ha lovagolok rajta, akkor hogy vegyem rá, hogy gyorsan ügessen, és ne csapjon át vágtába még akkor se, ha előrébb dőlök? Hogy maradjon ügetésben! Ezt hogy tudnám megcsinálni? :)

Köszi előre is!! :)


2012. máj. 2. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
hajtod csizmával, de közben fogod vissza.
2012. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom, hogy ennek mi értelme, mert a ló csak szétesik, de mindegy. De te most azt szeretnéd, hogy megnyújtsa magát, vagy hogy mint egy idióta, kapkodja a lábait? nem kötözködésből. :)
2012. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát hogy gyorsan menjen, de maradjon ügetésben valahogy úgy mint az ügetőlovak csak lassabban valamivel de úgy hogy ne ártson neki (ha árt, az ügetőlovak miért csinálnák?)
2012. máj. 2. 21:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne keverd bele az ügető lovakat!

Egy sima hobbi ló, nem fog neked olyan ügetést produkálni mint egy ügető, mert nekik ez a vérükben van.


Egyébként nyújthatod az ütemet(ügetést) hogy jobban hajtos, erőteljesebb csizma, ha vágtába akarna beugrani kicsit vissza veszed.

2012. máj. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hajtod, és tartod.. Érezni fogod, hogy mikor akar beugrani, de egyébként be sem szabadna ugorjon a megfelelő beugrató segítségek nélkül (belső állítás, külső csizma hátul, belső hevederen, stb...)
2012. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták előttem, hajtod de közben visszafogod, de lehet azért ugrik be vágtába, mert már nem tud jobban nyújtani. Valamelyik jó jobban nyújt, valamelyiknek az a max tempó ügetésben, ezért ugrik be vágtába.
2012. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha kézben van egy ló az nem fog elrohanni (átugrani vágtába) hanem egy ütemben tud menni és tudja növelni a lépések hosszát (fokozás) anélkül , hogy az elejére essen és elrohanjon.Ehez kell az a bizonyos megtart és hajt amit már tanácsoltak. Akkor jó az egész ha az elejét kinyújtja és a hátsó lábakon van a súly és onnan származik a tolóerő.
2012. máj. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, már miért ártana az ügetőlovaknak?!
2012. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ügető lovak erre a célra vannak kitenyésztve , ebből kifolyólag nem ártalmas rájuk nézve.
2012. máj. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!