Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Majdnem leestem. Miért vágtat...

Majdnem leestem. Miért vágtat ennyire? többi lent.

Figyelt kérdés

futószáron, nyeregben lovagolok, lassan 3 hónapja.

majdnem mindig másik lovon ülök, hogy érezzem, hogy minden lónak más a mozgása.

Kaptam egy csődör lovat, az elején minden jó volt, még nem fogom a szárat, hanem a nyeregben kapaszkodok.

Ügetni tudok már kengyel nézkül, és ugy is hogy nem kapaszkodok. De a vágtánál annyira ment az a ló, hogy majdnem leestem. Szorítottam a nyerget egyik kezem elöl, másik hátul. Mit csináltam rosszul?( nagyon féltem, nagyon gyors volt, és majdnem leestem)


ui: remélem csak ez a ló ilyen, és következő órán másikkal leszek.


2012. máj. 3. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak az lehet, hogy ha először vágtáztál, még nem éreztél rá. Viszont ezt általában, lassú, kényelmes vágtájú lovon szokás elkezdeni, szólj legközelebb, hogy nem rajta szeretnél, hidd el, belejössz.:)

Mondjuk azt nem értem, hogy "szorítottam a nyerget egyik kezem elől, másik hátul".

2012. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Azt úgy értettem hogy a jobb kezemmel elöl fogtam a nyerget, a bal kezemmel meg hátul. És a térdemmel, combommal szorítottam. Nagyon vékony vagyok, és eléggé gyenge, de amilyen erősen tudom úgy szorítom. ( már remegett a lábam )

2012. máj. 3. 18:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért vágtat ennyire? Az oktatód felelőssége lenne, hogy olyan lovat adjon alád, amelyik nem rohan futószáron. Nem a te hibád, viszont kérj egy nyugisabb lovat.
2012. máj. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne félj!

Lehet hogy a ló megérezte hogy félsz egy kicsit és tudod a lovak azok olyanok hogyha az ember fél akkor ő is fél, persze ne aggódj! Az oktatód kellett volna figyeljen rád! A következő alkalommal mond el neki. Biztos megérti majd!

További "ló" szerencsét kívánok!

2012. máj. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem is megy olyan gyorsan, csak te érzed úgy... Nálunk is van olyan ló, hogy ha rajta ülsz, úúúristen elvisz, lentről meg úgy néz ki, mint aki majdnem megáll, sőt, majdnem meg is áll... Egyébként lehet, hogy így tanítják, hogy így kapaszkodj, de ezzel nem egyformán ültél szerintem, nem voltál úgy egyensúlyban, szóval szerintem az is lehet, hogy ha normálisan ülnél, akkor nem lenne semmi baj... Belejössz majd, mindenkinek gyors és nagyon furcsa először:)
2012. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz, megnyugtattatok :)

És majd mikor fogom a szárat könnyebb lesz?

2012. máj. 3. 20:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz könnyebb, mert ügyelned kell arra, hogy ne a szárba kapaszkodj, illetve hogy helyes segítséget adj vele. Csak az ülésedre tudsz támaszkodni. Amíg fogni kell a "majrévasat", addig nem kapsz szárat, csak ha kapaszkodás és kengyel nélkül is biztos az ülésed.

Ha úgy érzed, hogy rohan a ló, akkor szólj az oktatónak, hogy fogja vissza.

2012. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem.Köszönöm a Választ.

Szólok neki, meg látja is. Probálja visszatartani meg minden, de mikor ügetés van akkor beugrik vágtába, és így nem tudok normálisan gyakorolni.

2012. máj. 3. 21:56
 9/10 A kérdező kommentje:

De viszont ez a ló, nagyon bolond, és nem tudom miért.

De mikor "patakaparózom" akkor is rugdalózik, kapar meg stb..

Nem tudom miért lehet ilyen.

Lehet ez egy ilyen fajta ló, vagy csak én nem vagyok neki szimpi :)

2012. máj. 3. 22:11
 10/10 anonim ***** válasza:
hát ha van nyakszíjad akkor könnyebb lesz mert ha fogod majd a szárat és pl megindul automatikusan a kezdők felrántják a kezüket. Mindenhol azt tanítják,hogy a nyereg előtt maradjon a kezed pl Dunakeszi-Alag?! munkába is amikor lovagolsz lent kell,hogy legyen a kezed:) De majd belejössz biztos:) én szabadon tanultam meg vágtázni és ráéreztem nem kell sok idő:) ha kényelmesebb akkor könnyíts ki:) amióta munkát lovagolok sokszor már én is azt teszem ami kicsit idegesít mert emgszokásból jön. De először inkább tanulj meg beülni a hátába:) hidd el nagyon fogod szeretni!:)) sokszor van,hogy elvisz a ló és megilyedek,hogy nemtudom megfogni mert elég nagy egy kör főleg amikor gyepen megyünk 2800... már 1 kör is elég fárasztó,ha puller lovat kapok:)) de nagyon jó érzés minden aminek a lovakhoz van köze és rég vitt el ló, és visszagondolok,hogy mit éreztem akkor..:)) kis félelem de az forgott a fejembe,hogy meg kell állítani és sikerülni fog és nem adom fel!:) amikor lovon ülsz mindig gondolj erre!:)
2012. máj. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!