Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire használják a segédszárat?...

Mire használják a segédszárat? A nagykantár miben különbözik az "egyszerű" kantártól?

Figyelt kérdés

2012. máj. 3. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Többféle segédszár létezik, amik közül legtöbbje felesleges. A kikötőszár a futószárazásban hasznos például. Az a baj a segédszárakkal, hogy kezdők kezébe nem való, a tapasztalt lovasoknak meg már illene azok nélkül is elérni a kívánt célt. Sajnos nem helyettesítik a valódi kiképzést, csak egy hamis keretbe kényszerítik a lovat, ami hosszú távon nem megoldás. A nagykantáron két zabla található. egy feszítő pelham zabla, és egy csikózabla. A pontosabb, precízebb feladat végrehajtásért használják. Soha nem azért, hogy jobban megtudjuk vele állítani a lovat.
2012. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg "segítség" a lónak a helyes nyaktartásban, támaszkodásban. Gyakorlatilag ez egy közhely! Nem , hogy segít de csak jobban elszarja a lovat. Leveszed róla és már feszít is bele , dugja ki az orrát , maximum futószárazáshoz érdemes segédszárat használni. A nagy kantár egyrészt árban , másrészt igen , abban különbözik , hogy 2 db szár és zabla van. 1db feszítő zabla+ ehez szár, és még 1 alátétzabla és ehez is jön egy szár. Kezdőnek egyáltalán nem való , hiszen alapból 2 szár van a kezedbe , ezeket tudni is kell fogni, a másik fele pedig az hogy jóval erősebb , mint egy normál kantár.
2012. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

2 zabla? :| Kicsit morbidnak tűnik nekem...

Ha ennyire nincs értelmük ezeknek, akkor miért használják őket?

2012. máj. 4. 14:23
 4/8 anonim ***** válasza:

A nagykantár valójában nem olyan morbid eszköz, csak mint minden zablánál, ezt is tudni kell használni. Ugyebár nem hiába hangoztatják, hogy kezdők kezébe sem feszítőzabla, sem nagykantár, sem a különféle segédszárak nem valók. A nagykantár magasabb díjlovas osztályokban használatos, mert a finom kezű lovasok a legapróbb jelzéssel is képesek egy jól idomított lóval egy nehezebb feladatot is végrehajtani, és közben nem bántják vele a lovat (ha jól használják). A feszítőzabla a tarkóra hat az által, hogy az állra nyomást gyakorol.

A segédszárak mire is jók? Gyors megoldásnak jók, de csak hamis illúziót keltenek. Attól még, hogy agyra főre le van kötve a ló, az nem pótolja az idomítást, és a lovasok képzetlenségét. A futószárazáshoz hasznos a kikötőszár, és talán a martingál az, amire azt mondanám, hogy ér valamit, de a többi csak pót segédeszköz.

2012. máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy én is használtam ilyeneket, mert a lovardánkban ez vele járt, szóval csak azért merem azt mondani, hogy feleslegesek, és inkább tanuljatok meg a lovaddal ezek nélkül lovagolni, mert már megtapasztaltam ennek az előnyeit, és hátrányait. Mindenki téved, és hazudnék, ha azt mondanám, hogy én mindent jól csináltam. Csak a lényeg, hogy tudjál tovább fejlődni, és lehagyni a rossz szokásokat.
2012. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: De azt is nézd meg , hogy kik használják a segédszárat!(lovagláshoz) Vagy kezdők vagy hiányos tudású lovasok. Profi vagy legalábbis egy valamit tudó lovas kezébe 10 esetből csak 1-szer láttam. Sok mindent használnak az emberek aminek nincsen semmi értelme.
2012. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)



Nem azért kérdeztem, mert használni szeretném, csak érdekelt, mire is jók.:)

2012. máj. 4. 19:52
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Azért használják, mert néha lehet hasznos, például futószárazásnál, ahogy írták, vagy nálunk volt olyan, hogy feltett valaki veirotert, mert először ült egy kényszerpihenő után a lovára, aki kicsit ugrabugrálós volt... Vagy ha most egyszer ráteszed, nem baj, az a baj, mikor valaki ettől várja a csodát, és azt hiszi, hogy milyen szépen keretben van a lova, száron megy, közben meg csak belekényszeríti, és ahogy leveszi róla, tényleg rosszabb lesz, mint valaha volt..
2012. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!