Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyen "hihetetlenül"...

Miért ilyen "hihetetlenül" drága a fríz?

Figyelt kérdés

A lovasok.hu-n olvastam egy hirdetést, miszerint egy 7 éves fríz mén több, mint 3 és fél millió forintba kerül. o.O

Egyik ismerősünk frízeket tenyészt, külföldre is ad el lovakat, én nála egy fiatal ló 5 millió forintnál kezdődik.

Miért kerül ilyen sokba egy fríz?



2012. máj. 4. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert most ez egy felkapott fajta lett. Mindenki megvan hülyülve érte, még ha egy jó papíros, jó képességű lónak elkérik az árát azzal nincs is baj, de ebben a fajtában még a sánta,semmire nem jó ló is ott kezdődik , hogy legalább 1 milla.
2012. máj. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A dolgok értéket egyáltalán nem az dönti el, hogy mennyibe kerül előállítani. A fríz ára mesterségesen generált, egyszerűen azért drága, mert úgy tartják. Megjegyzem, nekem még ingyen sem kéne, mert azonkívül, hogy szép semmit nem tud, elég vacak fajta.
2012. máj. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem egyáltalán nem vacak fajta, igaz díjlovaglásban csak Aiso-t ismerem, aki kimagasló, de nem jalenti azt, hogy ne lehetne több fríz is nagykategóriás díjló.
2012. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert ez a mostani divatló.. nekem ingyen se kéne.
2012. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért kicsit gondolkodjatok már! A fríz eleve úgy lett tenyésztve, hogy látványos kinézetű legyen, egy barokk típusú ló, aminek azért van haszna is. Nekem igenis kellene, de a tartása az tényleg macerás, ettől függetlenül nekem NEM divatló. Divatlovasok vannak, de divatlovak NINCSENEK! A ló az ló, és attól még, hogy néhány beképzelt liba azért tart ilyet, hogy hencegjen vele, attól az még nem a fríz hibája! Kicsit nagyon kétszínűségnek tartom, hogy itt mindenki a legolcsóbb gebét (bocs, azok lehetnek jó lovak)is isteníti, de emitt meg azt néz le, akit csak tud.
2012. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!