Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elég mereven ülök a lovon,...

Elég mereven ülök a lovon, mivel tudnék lazítani magamon, jobban együtt mozogni a lóval?

Figyelt kérdés
Már nem vagyok annyira kezdő, vágtázok meg minden viszont egyszerűen mereven, darabosan lovagolok sokszor. Szeretnék jobban együtt mozogni a lóval. Ezen lehet javítani vagy csak egyszerűen nekem ilyen a lovaglásom? Ha lehet, akkor hogyan? Sok szőrén lovaglás segíthet?

2012. máj. 5. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha merev vagy, a szőrén lovaglás még rosszabb, a lónak is, neked is. Sportolsz valami mást? Torna, úszás, jóga? A lovagláson kívül is kéne valami, hogy laza és rugalmas legyél.
2012. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mást nem sportolok és alapból nem vagyok egy hajlékony típus. Akkor úgy látszik velem van a baj :( A víztől félek, szertornához olyan vagyok mint egy bot még a lábamat se érem el kinyújtva a földön ülve... A jógát még nem próbáltam de lehet hogy akkor utánanézek :)
2012. máj. 5. 13:57
 3/8 x) ***** válasza:
Próbálj meg nyújtani egy kicsit lovaglás előtt, mozgasd meg jól minden izmodat. Egyébként nekem a tánc is bejött ilyen célból.
2012. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egy kicsit az első válaszadó ellen beszélnék, ha nem bántom meg vele. Szerintem tudnál fejleszteni a szőrén lovaglással, és nem fogsz vele ártani a lónak. Menj vele lépésben (!!) csukott szemmel egészen addig (lehet hogy sok alkalmat fog igénybe venni), amíg nem érzed, ahogy a tested szinte eggyé válik a lóval, és 100%-osan együtt tudsz vele mozogni. Ha ezt megérzed, akkor ugrasd szőrén akár vágtába is, és csodát fogsz tapasztalni!!
2012. máj. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
próbáld ki a voltizsálást, és ha nem is sportolsz mellette mást, mindenképpen sokat kellene nyújtanod
2012. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 saccccckkkkkkóóóó ***** válasza:
szerintem is a szőrén lovaglás segítene, de ha ez nem megoldható, akkor ülj a nyeregbe, léptesd a lovat, engedd el a magad, és kezdj mindent előröl. Csukd be a szemed, és csak kövesd a ló mozgását pár percen keresztül. Érezd hogy hogyan lép, csukott szemmel is tudd, hogy melyik lábával lép éppen. Kövesd a csípőddel a mozgását. Sok szerencsét :)
2012. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
sok sok tanügetés kengyel nélkül, a merevség miatt az elején baromi kényelmetlen lesz, de szépen lassan elkezded majd keresni azt hogy hogyan lehet ez kényelmesebb, és magadtól rá fogsz érezni. A fontos hogy monoton lassú "döcögés" legyen, az is fog lazítani az izmaidon, és amikor már biztonságban fogod érezni magad szépen bele fogsz lazulni. Sok sikert, és kitartás mert ez senkinek se egyszerű az elején :)
2012. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálok mindent megtenni ami csak tőlem telik: elkezdtem tegnaptól jógázni (jó tudom hogy nem 2 nap alatt tesz hajlékonnyá de el kell kezdeni mindent), lovaglás előtt mostantól mindig nyújtani fogok és megkérem az oktatómat hogy legyen kengyel nélküli munka.
2012. máj. 9. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!