Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az, hogy rossz...

Mit jelent az, hogy rossz lábra vágtázok?

Figyelt kérdés
Az oktatóm ezt szokta nekem néha mondani. Biztos olyasmi, mikor rossz lábra ügetek. De azt is szokta mondani, hogy rosszul ugratom be. Mit csinálok rosszul? Nem régen kezdtem újra lovagolni, 11 vagyok, még nem nagyon tudom az ilyeneket, nemrégen vágtáztam először.

2012. máj. 6. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Azt jelenti , hogy rossz a lábsorrend, hamis a vágta vagy más néven keresztezik. Vágtánál a külső hátsó láb lendül először , ezt követi a belső hátsó ,majd a külső első és legvégül pedig a belső első. Ha ez a sorrend megváltozik máris rossz lábra ugrik be. Ha ügetésnél rossz lábra ügetsz az a te hibád, de attól a lábsorrend nem változik meg, csak megzavarodik a ló egyensúlya.
2012. máj. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A keresztezés az teljesen mást jelent. ha a ló az elejével jó lábra vágtázik, a hátuljával nem, az a keresztezés. Amúgy igaza van az előttem szólónak a lábsorrendet illetően :)
2012. máj. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem rossz szándékból mondom, de nyugodtan kérdezd meg az edződet, hiszen mégiscsak azért jársz hozzá, hogy ügyesedj-okosodj. ne gondold, hogy gáz visszakérdezni, ha nem érted, senki sem úgy pottyant ki az anyjából, hogy tudott lovagolni. ha innen akarsz okosodni, akkor feleslegesen döbtad ki a pénzt az edzőre :)
2012. máj. 7. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Balla ráhel: És szerinted ha keresztezik akkor jó lábra vágtázik???? Nem! Már megint feleslegesen szólaltál meg.
2012. máj. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ma 08:43-as!

Én se mindig értek egyet Ráhel válaszaival, de ebben igaza van.

Lehet bal, meg jobb kézre vágtázni, és lehet keresztbe. A kereszt az teljesen katasztrófa, azt ha terepen csinálja a ló, akkor is gáz...

Ha pályán bal kézen megy, és rossz lábra vágtázik, az hamis.

Ha keresztbe, akkor rossz...

Azért nem teljesen mindegy :) Hogy abszolút rossz sorrendben rakja a lábait, vagy csak nem a megfelelő lábára ugrik be...

2012. máj. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tejesen mindegy, a lényeg ugyanaz! ROSSZ lábra vágtázik!
2012. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, de te azt mondtad, hogy "más néven keresztezik". De csak kijavítottalak, szóval, ezt nem kéne sértésnek venned. Én sem veszem annak, ha valaki kijavít...
2012. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Tejesen mindegy, a lényeg ugyanaz! ROSSZ lábra vágtázik!"


Nem, mert ha rossz lábra vágtázik, az akkor van, ha bal kézen jobb lábra vágtázik, mert tulajdonképpen a vágta lábsorrendje van.


De ha keresztezik, akkor NEM a vágta lábsorrendje van!!!


(de ha neked az a jó, h a keresztezést is egy kategóriába veszed, akkor egészségedre, csak legalább másnak ne írj butaságot)

2012. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Akkor a gyengébbek kedvéért. A kérdés a következő képen hangzik:"Mit jelent az, hogy rossz lábra vágtázok?" . Lehetséges okok között van a keresztezés is, aminek ugyanaz lényegében a következménye, nem megfelelő a lábsorrend, nem a kívánt módon vágtázik a ló=rossz lábra vágtázik. De egyébként annyira bírom ezt a hülye g**ci oldalt, valaki méltóztatik leírni a HELYES választ aztán már egyből mindenféle marhasággal bele kell kötni..... Ráhel, szerintem te ne nagyon javítgassál ki másokat, mert leszűrhetővé vált jó pár hozzászólásodból mennyire vagy tisztába a dolgokkal/: .


Kérdező: Ha nekem nem hiszel, nézzél utána egy normálisabb LOVAS közösségi oldalon ahol nem csak a felesleges ugatás és kötözködés a céljuk a válaszadóknak, vagy kérdezd meg az edződet.

2012. máj. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
és tegyük fel , hogy bal kézen mész , de jobb kézre ugrik be, attól még a lábsorrend megint csak nem helyes. Miért? Azért mert bal kézen ugye a külső hátsó láb (jobb) indítana, de ha jobb kézre ugrik be akkor a bal hátsó (bal) láb fog indítani a jobb helyett,az lehet , hogy jobb kézre helyesen vágtázik de mi bal kézre szerettük volna beugratni tehát máris rossz a lábsorrend. Lehet itt hülyeségekkel belekötni másokba de az eredmény ugyanaz ha hamis ,ha keresztezésről van szó akkor nem megfelelő a lábak sorrendje.
2012. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!