Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudna segíteni nekem olyan...

Tudna segíteni nekem olyan aki lovagolt már pályáról lekerült lovat?

Figyelt kérdés
Na arról szó, hogy holnaptól az ismerősöm 2 lovát én fogom lovagolni, mivel neki nincs rá ideje. Mondhatom magam tapasztalt lovasnak hisz már kiskoromtól lovagolok de azért mégiscsak izgulok mert időközben kiderült, hogy a mén galoppról került le és elég menős. Ilyen lovat még nemlovagoltam szóval nemtudom miben lesz más. Aki már lovagolt pályáról lekerült lovat, az elmondaná miben lesz "más" és mire kell majd jobban figyelnem?

2012. máj. 7. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
én még olyat is aki pályán van... arra figyelj,hogy nagyon fordulékonyak, ne fogdoss sokat új szárért mert ők arra vannak tanítva,hogy arra meginduljanak ne emeld a kezed mert arra is gyorsulnak, ha már jól átvannak lovagolva akkor nemnagyon számít menősek igen menősek. Ijedősek is. Ne görcsölj rajtuk én csak azt tudom ajánlani mert megérzik ők is,ha félsz és kihasználják. pl én amikor már sokat lovagoltam fent és felültem egy lóra akit én lovagoltam át az elején én is görcsösen ültem angolnyeregbe mert megszoktam a munkanyerget, és bakozott meg ágaskodott kiültem és utána észrevette,hogy nemkell velem játszadozni:) de már 15éve lovagolok galoppon:)) sokat tanultam, remélem segítettem :)
2012. máj. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget:)
2012. máj. 8. 00:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem lovagoltam, de van nálunk volt galoppló, akivel barátnőm foglalkozott/zik:) Annyira nem rohan, bár már gondolom régebben lejött lehet, mert nem hozott nagy eredményeket, de ő is mén... A csizmasegítségekre nem reagált túl sokat, bár ez lehet másnál máshogy van, de a miénk nem foglalkozott vele túlságosan, így a pálcát is kellett többet használni az elején. A vágtát nem erőltetik nagyon, egyszer beugratta, mondjuk fedeles, viszonylag elég kicsi lovardában voltunk, de az első kanyarban majdnem leesett a lány, mert azért nem a "lötyögős munkavágta" tempóba ugrott be a ló...


Sokat kell foglalkozni vele, a legjobb lehet, ha újrakezded a kiképzését, mintha csikó lenne, és úgy foglalkoznál vele, mintha tényleg egy nyers csikót kéne belovagolnod...

2012. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 x) ***** válasza:
Mostanában nekem is alkalmam nyílt pályáról lejött lovakat kipróbálni. Végül is túlélhető. Persze érződik azért hogy nem egy halálnyugodt iskolaló, jobban szeretik az erős kezet, ha tudod mit akarsz. Persze ez lótól is függ, szerintem ne izgulj miatta. Ha magabiztos vagy könnyebb lesz.
2012. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én is lovagoltam galoppon, a lényeg, hogy kezdj mindent az elejéről, ahogy a második válaszoló írta.

ne nagyon próbálj egyedül kengyelből felszállni, nem biztos hogy nyerő lesz.

sok szeretgetés, következetes munka, nulla erőszak.

meglátod az angol telivér a világ legjobb és legokosabb lova!

2012. máj. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 3 éve járok lovagolni, és van egy új ló, telivér és 2 évig eredményesen versenyzett. Az edző nekem adta oda először (vagyis ő ült rajta egy órát) aztán másnap megkaptam. Imádom a gyorsaságot, és ez meg is volt a paciban. néha bezsongott azthiszem egy óránál kicsit többet ültem rajta és 5-6szor vágtában észrevehetően gyorsabban ment. egy hónapja lovagolom, mostmár nagyon ügyes, de ott van benne a versenyzési vágy, mert neki ez van megszokva, és el kell fogadnia, hogy ez már nem a versenypálya :))

13/L

2012. máj. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!