Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótulajdonosok! Nektek hány...

Lótulajdonosok! Nektek hány nyeregalátétetek van egy lóra?

Figyelt kérdés
Szóval 5 hónapja kaptam meg a lovam, vagyis majdnem fél éve, de előtte egy igazi sznob lovardába jártam, ahol mindenkinek, akinek volt lova volt körülbelül minden színbe nyeregalátéte+ínvédője/fáslija. Nekem volt egy bérelt lovam és kaptam hozzá három nyeregalátétet, persze nem egymás után egyből, hanem mindegyiket egy-egy közös évfordulónkra. De a mostani lovamnál ez nem menő, meg szerintem hülyének is néznek emiatt, de annyira, de annyira tetszik egy nyeregalátét, és annyira szeretném, de nem lenne gáz, hogy négy nyeregalátéte lenne? Mondjuk egyet nem is használok.

2012. máj. 8. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekünk kettő van, de miért lenne gáz? :) Annyit veszel amennyit akarsz, és amennyit használsz! Ha meg belekötnek akkor nemkell velük foglalkozni!:)
2012. máj. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 x) ***** válasza:
Hát praktikus legalább kettő hogyha minden nap dolgozik a ló akkor legyen csere. Egyébként nekem is van kb 5 darab. Csak összegyűlik az évek alatt. :) De egyébként mindig váltogatom éppen amilyen a hangulatom olyan szerszám van a lovon :)
2012. máj. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem 3 van használatban, plusz egy itthon, ami nagyon megtetszett és olcsó is volt :)

Úgy vettem észre, hogy 3 elég, mert kettesével ki tudom őket mosni, és ha esetleg nem száradna meg következő használatik, 1 száraz, tiszta biztos akad.

Igazából szín nálam nem annyira számít, ne legyen rózsaszín, és ne üssön el nagyon a több felszereléstől. (igazábából nem is tudom mi ütne el, pej lovon van barna nyereg, barna kantár, ahhoz igazából minden szín elmegy :) )

2012. máj. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megveheted, nem lesz gáz. Egyébként az egyáltalán nem gáz, hogy több van, én azt utálom, mikor senki nem becsüli meg, hogy mit kap a szüleitől pl 12 évesen, és kinthagyja mindet, a vadonatúj ínvédőt első versenyén összekoszolja vörös salakosra, aztán hagyja három hónapig rajta, az első használatos versenyes izzasztója pedig mára már kajaalátét, terítő körülbelül, mert minden rá lett pakolva...


Szóval azzal nincs baj, ha több van, csak vigyázz rá:) Az a gáz, amikor valaki minden versenyre újat vesz, és kétszer nem teszi fel ugyanazt...

2012. máj. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Három van, egy fehér, versenyre, egy nyeregalakú, nyárra, hogy ne süljön be, és egy krémszínű csepp alakú, az meg télre :) nem minta sokat melegítene, de jó ha van.
2012. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3 van jelenleg, egy fehér nyeregalakú filc, egy olcsóféle Decathonos fekete (ez túl vékony, kell hozzá nyeregemelő, nem is használom nagyon), meg most kaptam egy használt vaskosabb teli fehéret. Általában a filcet használom.
2012. máj. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem 2van meg egy versenyes fehér... minden versenyre azt rakom rá és szerintem nem gáz... az otthonit hónaponta cserélem mosás miatt. nem kell ennél több
2012. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy itt kérdezem, de nálatok a család hogy fogadja a nyeregalátét mosást? Egyszerűen bevágjátok a mosógépbe? Nekem anyum megtiltotta, hogy a mosógépbe tegyem, viszont ha slaggal mosom ki, akkor 3 nap mire megszárad, ha viszont ki lenne centrifugázva elég lenne neki pár óra is jó időben.
2012. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem van vagy 5, mindig azt rakom fel, amelyik a legtisztább. Aztán ha már nagyon vállalhatatlanul koszos lesz valamelyik, akkor kimosom. :)

Mosógépben nem is tudom mosni, nem forgatja át rendesen, nem lesz tiszta. Lavórban szoktam az udvaron, aztán kinyomkodom belőle a vizet, és felakasztom. Nyáron hamar megszárad, télen a kád felett kicsöpögtetem, aztán a radiátor mellett egy nap kell neki.

Meg van pl. a [link] 600ft-ért profin kimossák.

2012. máj. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti!

Mi a lovardában szoktuk mosni, megértem, hogy a szülők nem nagyon engedik ezt a mosás dolgot, tényleg nem higiénikus mondjuk a szőrös, koszos izzasztót a többi cuccal mosni, de még külön is benne maradhat a gépben...


Mi kint szoktuk mosni, vödörben vagy lavórban, először kikeféled belőle a szőrt, bevizezzük jól, aztán háziszappannal jól átdörzsöljük, de jó, ha sima valamilyen szappan (folyékony vagy kemény), és esetleg szivaccsal megdörzsölöd, aztán kiöblítjük, jól kijön belőle a hab, és kicsavarjuk... A kicsavaráshoz kell egy segítő, hosszában kiterítve megfogjátok a négy sarkát, hosszában az ellentéteseket összefogjátok, és ellenkező irányba csavarjátok... Aztán másik irányba is, amíg jön belőle a víz, aztán kiteríted. Nekünk egy nap alatt megszárad a napon:)

2012. máj. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!