Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom mit tegyek, viselked...

Nem tudom mit tegyek, viselkedésproblémával állok szemben, de tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek van 2 lova, szeretné, hogy én lovagoljam őket, meg igazából én is, mert ugye így ingyen lovagolhatok stb, 9 évesen lettek belovagolva, eleinte minden jól ment, rendesek voltak, az egyiket csak én lovagoltam, meg néha lépés-ügetésben pár barátom, de akkor felügyeltem, de a másik valami különös oknál fogva egy jó ideje ha ráülök, azt tűri, sétálunk- minden jól megy- aztán mikor ügetni indítom, beugrik és megpróbál ledobni. Nem igazán tudom, hogy miért lehet, vagyis... Néha a gazdája is ült rajta és nagyon keményen lovagolta, azóta ilyen azt hiszem, de most én mit tehetnék? Szeretném, ha újra normális lenne. Már csak én lovagolnám ( a gazdája már nincs olyan fizikai állapotban). Tényleg tanácstalan vagyok. Remélem érthetően írtam.. :(

2012. máj. 10. 19:05
1 2
 1/11 x) ***** válasza:
Valószínűleg vannak rossz emlékei a lovaglással kapcsolatban ha a gazdája nem megfelelően lovagolta. Sok idő és türelem kell majd hozzá. Először is próbálj meg a bizalmába férkőzni. Ha nem akar ügetni akkor ne erőltesd. Csak sétálgassatok nyugodtan. Majd egy idő után elkezd bízni benned és elkezdhetsz vele komolyabban dolgozni. Ne csak lovagolni járj hozzá, csak ülj ki mellé egy fél órára, pucolgasd, jutalmazd.
2012. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben, ez jól hangzik, köszönöm :)
2012. máj. 10. 20:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval, hagyd, hogy kialakuljon nála, hogy ez a lovaglósdi nem olyan nagy dolog, jópár alkalommal most csak lépegess vele, akkor is sok simi, aztán néhány lépés ügetés, ha jól csinálta, egyből dicséret, utána egy fél kör, egy kör, stb., szépen lassan lehet fokozni. Fontos, hogy csak jó élmény maradjon meg benne!
2012. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

szerintem nem neked kellene foglalkozni ilyenekkel..egy egy klasszikus elrontott ló, még belovaglóknak is nehéz dió. a legrosszabb, amit tehetsz, az az, hogy ha nem akar ügetni, akkor békénhagyod, hiszen még meg is jutalmazod az engedetlenségért.


ez a bizalmába férkőzök dolog eléggé túlmisztifikált. a lónak tisztelnie kell téged, nem is félhet, de nem is tojhat a fejedre-mint ahogy most is teszi


ha elkezd bakolászni, akkor az ki kell ülnöd, és erélyesen előrehajtanod, ha megfelelően teljesíti a feladatot (jelen esetben tett pár ügetőlépést, akkor dícsérheted meg)


természetesen, mivel úgy veszem ki a szavaidból, hogy ezt nem tudnád biztonságosan véghezvinni, megintcsak azt tanácsolom, hogy hagyd békén szépen, lovagold a másikat, ezt meg vagy hagyjátok legelészni, vagy töltsétek kolbászba :)

2012. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Igaza van az utolsónak. Tutujgatással ugyanúgy bakolni fog, mert összeköti, hogy ha ő bakol, akkor békén hagyod és nem kell dolgoznia. Mennyit jár az a ló? Mennyit kap enni? Lehet úgy tele van a segge, hogy már annak örül, hogy mehet. Futószárazni próbáltad? Lépésenként kell előre haladni, kicsit lejáratod, hogy ne legyen istálló gőzös, aztán ha ráülsz, akkor a kezdeti ügetésért dicsérd meg. Viszont ha bakolászás van akkor meg maradj fenn, szedd fel a fejét, hajtsd előre, vágtasson ha úgy könnyebb, még hajtanám is. Ha nem tud letenni, akkor nem nagyon fog erőlködni, na meg a pálcát is mutasd meg neki, ha kell. Mutasd ki, hogy te nem tolerálod az ilyen viselkedést.
2012. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elrontották, újra kell kezdeni, a futószáras hevederrel futószárazástól az egészet. Hosszú hónapokig kell dolgozni vele, még tovább, mintha nyers lenne, mert valószínű fáj is a háta, tarkója a helytelen lovaglástól. Bízd belovaglóra, vagy hagyd békén, ha jót akarsz magadnak. Esetleg sétálgass vele néha szőrén, ha azt jól tűri.
2012. máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ami a lovat illeti, nem tudom, hogy pontosan mennyit kap enni, de le volt futtatva lovaglás előtt és akkor ( futószáron) nem bakolt, tök normálisan ment- illetve mindig jól megy futószáron- felülni is hagy, mondom, minden rendben van, míg ügetni nem indítom. Először azt hittem, hogy érzékeny a hasára és direkt nem értem hozzá ( nem mintha durva lettem volna előtte), de szóra is ilyen reakciói lettek, sunyít bakol és rohan. Ki tudom általában ülni, csak nem tudom mit kezdjek vele, de akkor hajtsam tovább? Akkor csak belátja, hogy nem jó ötlet, de akkor hajtsam nagyon ( vágtába), vagy csak ügetésbe?
2012. máj. 11. 17:44
 8/11 A kérdező kommentje:
félév óta most ül rajta ember először, bár előtte is ezt csinálta. Mindenesetre nem tudom, hogy fájhat-e a háta 5 perc séta után, vagy nem tudom...
2012. máj. 11. 17:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Fájhat-e a háta 5 perc séta után: ha alapból fáj a hátad, mert régen túl sokat cipekedtél vagy rossz tartásban ültél, vagy akármi miatt, akkor is fáj, ha 1 percig hátizsákot cipelsz, nem csak akkor, ha hátizsákkal a hátadon futsz.


Én nem erőltetném az ügetést vele, pláne nem azt, hogy hajtsd előre és vágtázz vele. Ha ügetésben is bakol, vágtában valószínű még keményebbeket bakolna. Én egyáltalán nem erőltetném a lovaglását, max. séta.

2012. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szonjus ***** válasza:

Belovagló.


Ha hajtod azzal se oldod meg a problémát hosszú távon elég komplex a dolog és így látatlanba nem is lehet megmondani pontosan mi a gond, mert nagyon sok oka lehet.


Amíg nem látja szakember, addig azt tudod csinálni, ha tudsz rendesen futószárazni, hogy korrekt módon lefutószárazod, sok lépés-ügetés átmenettel, ettől akár javulhat/megszűnhet a probléma. De ez egyáltalán nem biztos, ne törd össze magad, bízd hozzáértőre, nem véletlenül tanulják eddig (bár attól, hogy valaki rendelkezik belovagló papírral, nem biztos, hogy jó is, úgyhogy "nézz utána a munkáinak", ha van ismerősöd aki tud ajánlani, esetleg jó belovagló akkor érdemes velük próbálkozni előbb. Egy rossz belovagló többet árthat, mint amennyit használ). Ha kell pár név és elérhetőség írj privátban.

2012. máj. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!