Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet egy lovat megtaní...

Hogyan lehet egy lovat megtanítani ügetésben oldalazni?

Figyelt kérdés
Meg szeretném tanítani a lovamat oldalazni, de sajnos a díjlovas témában nincsen tapasztalatom. valaki tudna segíteni ?
2012. máj. 12. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
kérj egy díjlovas edző segítségét
2012. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. lépés az oldalra ellépetés: ha jobbra csinálod akkor a bal szár bal csizma. Ilyenkor kissé bal állításba kerül és halad előre is és jobbra is.

Következő lépésként jön a tényleges oldalazás. Előtte egy fontos kérdés: azt akarod hogy csal oldalra járjon vagy előre is menjen közbe. Ez végülis attól függ mennyire tartod meg elöl. Minél jobban megtartod annál kevésbé fog előre menni, plusz még rásegíthetsz pálcával. Én úgy tudom az az igazi oldaljárás amikor a "menetirányba néz". Ha pl jobbra mész akkor jobb állításba kell venni és bal csizmával ugyanúgy eltolni. Én sem vagyok nagy díjlovas csak tanultam onnan is ezt azt.

2012. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!