Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan érhetem el hogy a ló...

Hogyan érhetem el hogy a ló megszeressen, bízzon bennem?

Figyelt kérdés

A ménesben ahol lovagolok van egy 3éves lipicai kanca.:)

Imádom azt a lovat ő az életem értelme.

Még nincs belovagolva és mondtam a Feribának/ménsevezető/-nek hogy szeretném én belovagolni Fergit.

Szeretném megkérdezni hogy hogyan kerülhetnék szorosabb kapcsolatba vele,hogyan menne jobban a belovaglása??


2012. máj. 12. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok-sok türelemmel, szeretettel. Legyél minél többet vele, simogasd, adj neki almát, répát..."beszélj" hozzá kedves hangon...
2012. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bízd szakemberre a belovaglást, mert nagyon el lehet rontani
2012. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem köszönöm..mindenképp én szeretném belovagolni.
2012. máj. 13. 19:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor rontsd el nyugodtan, majd mikor lepakol minden második körnél, megtapos, csípked, rúg, akkor hidd el, visszatekernéd az időt, hogy bár ne cseszted volna el, és még most is normális ló lenne, nem olyan, aki idegbeteg lett, és a fejedre nőtt...
2012. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

télleg ennyire el lehet rontani? :/

bocsii nemtudtam.:/

2012. máj. 13. 21:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én magam lovagoltam be a csikómat, hát nem volt egy fáklyás menet...Mikor már azon a ponton voltam, hogy hívok egy szakembert, valahogy a lóval zöld ágra vergődtünk
2012. máj. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha gépnél leszek belinkelek egy videót.. És te is meglátod, hogy milyen..
2012. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem köszönöm.
2012. máj. 14. 20:40
 9/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=eruaalw6vno

Nézd meg a videót:) És ez a ló még csak el sincs rontva, szimplán ilyen, és egy tapasztalt lovassal is ezt játssza. Akkor szerinted milyen lehet tapasztalat nélkül egy elrontott lóval? Hidd el, nem könnyű, nem áll nyugodtan, mindig figyelned kell arra, hogy mikor mit csinál, ismerned kell minden mozdulatát. Egy csikónál nincs az, hogy elsétálsz a faránál, mert ha éppen nem olyan, mint egy benyugtatózott birka, akkor bármelyik pillanatban felrúghat. Nem minden ló ilyen, de hidd el, mind a fejedre tud nőni, és ehhez tényleg tizenéves tapasztalat kell, hogy egy csikóval foglalkozz... Már csak azért is, hogy ne tudjon meglepetést okozni, mindenre azonnal tudj reagálni, mert amikor a csikó elkezd ugrálni, nem lesz arra idő, hogy az edződ utasításait kövesd, és ez nem olyan, mint egy iskolaló, hogy majd legközelebb nem csinálja, hanem egyszer rákap, és ha nem értesz hozzá, az életben nem szoktatod le róla.


Ettől függetlenül ápolhatod, foglalkozhatsz vele, de a belovaglását bízd hozzáértőre!

2012. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó.:)

sokat segítettél..:)

2012. máj. 14. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!