Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen eszközök kellenek a...

Milyen eszközök kellenek a szabadidomításhoz? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szabadidomítással szeretnék foglalkozni és érdekelne hogy milyen eszközök kellenek hozzá gondolok itt pl..pálca...csomózott kötőfék...nyakkötél...répabot stb....

2012. máj. 13. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
kb ennyi elég is, na meg sok sok türelem és kitartás. Ami feladat nem tartozik a parelli 7 játéka közé, ott adhatsz nasit is (pl térdelésnél).
2012. máj. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%
Ó és még amit kifelejtettél. Kell hozzá egy viszonylag könnyen ráncigálható ló. Sok helyen leírják, hogy ezt minden lóval lehet meg minden! Nem igaz! Lehet, hogy vannak aggresszív lovak és dominánsnak tűnne, de ugyan akkor érzékenyek. Így könnyen lehet rájuk hatni. Nálam már egyszer kudarcot vallott egy szabadidomító. Tényleg egészen jó meg minden, de az én lovammal semmi sem sikerült neki.
2012. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én ezt a dolgot két szinten nézem. Először a parelli, ehhez bármilyen ló alkalmas, amely jól volt szocializálva. Ha nagyon agresszor, akkor belefér egy kis csitt-csatt, csak a tudatosítás kedvéért. Ismerősünk ezzel foglalkozik nagyon régóta, még a nagy divattá válás előtt kezdte, Csontó Zoltán is ajánlja a környékbelieknek. Jó pár lovat helyrerakott, problémás, elrontott lovakat.

A szabadidomítás manapság trükkök tanítását jelenti sok embernél, szerintem pedig ennek egy sokkal magasabb szintet kéne jelölnie lásd Neznorov munkásságát.

2012. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!