Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak képzelődöm, vagy ezek...

Csak képzelődöm, vagy ezek tényleg arra utaló okok?

Figyelt kérdés
Van egy tizen-párnapos csikója a papámnak, és olyan, mintha a sajátom lenne. Nagyon szelíd, nem fél, nem szalad el, elénk jön, meg minden, és mindenki oda van érte, hogy milyen aranyos, szelíd, de szerintem igazából nem is szereti ha simogatják, mert egyfolytában idegesen csapkodja a farkát, rángatja elfelé a fejét, és sokszor csikorgatja a fogát.Tényleg nem szereti, ha simogatják, vagy csak képzelődöm? Ha nem az én fantáziám csal, akkor hogy tudnám vele megszerettetni az emberek érintését?
2012. máj. 14. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még kicsike, ezért sok új dolog van számára. Lehet értetlenül nézi, hogy miért dögönyözik, simogatják.... viszont hogyha kihúzza magát alóla, és szemmel láthatóan közömbös a szeretgetés felé, akkor jobb ha nincs mindig nyúzva mert megutálja és később egy egyszerű ápolás is gond lehet....
2012. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha fel-le csapkodja a fejét, akkor azzal nincs gond.

A csikók, ha a hátukat vakargatod, akkor azt csinálják, az rendben van. De szerintem pici még, szokatlan neki inkább.

Bár én nem hiszem, hogy nem bírná az érintést, nálunk van valami ilyesmi reflex. Én kipróbáltam, és tényleg így volt.

2012. máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha csapkodja a farkát azok a legyek miatt is lehetnek, és a fejét is mozgathatja miattuk, de ez a viselkedés még legyek nélkül sem feltétlenül arra utaló jelek, hogy nem tetszik neki. Ha nagyon ellene lenne, akkor elszaladna, amilyen kis hevesek a csikók, gondol egyet, megpördül és iszonyúan elrohan :)

Lehet, hogy még picit furcsa neki az érintés, de sokat kell vele foglalkozni és megszokja, jó, ha már ilyen fiatal korban hozzá van szoktatva az ilyesmihez, nyugodtan lehet pucolgatni, sőt felvenni a lábait is!

A rágicsálás pedig a behódolás jele.

2012. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! Akkor tuti hogy csak tévedtem, szerencsére! Tényleg nagyon kedvs, szelíd, az egyik első lábát már 4 másodpercre is fel tudtam venni, mielőtt lecsapta volna... :D
2012. máj. 14. 22:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csikis. Ezzel nem lehet mit csinálni, nem lehet megszüntetni. Óvatosan kell hozzányúlni, és nem túl sokat. Vigyázz, ha nagyon "csikized", meg is csíphet.
2012. máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az viszont, hogyha hagyjátok neki, hogy kedve szerint csapdossa le a lábát, nem éppen jó... El fog kanászodni, aztán amikor már mind az 500 kilójával áll rá (hamarabb be fog következni mint gondolnád, hamar nőnek ám...), akkor már nem lesz olyan vicces.

Ha lecsapja a lábát, akkor újra fölvenni, és nem elengedni ha húzogatja, tanulja meg, hogy te vagy a főnök, te mondod meg, hogy mi lesz és hogyan, nem Ő. Ha néhány másodpercig nyugton hagyja a lábát és nem csapkodja, rángatja, akkor le lehet tenni és megdicsérni.

2012. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, de majd csak később, ezt csak megpróbáltam, mert még csak kb. 12 napos...
2012. máj. 16. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!