Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én vagyok ennyire szerenc...

Csak én vagyok ennyire szerencsétlen? Más is így csinálja?

Figyelt kérdés

ma voltam lovagolni, vagyis az edző elküldött, hogy hozzam a lovat. máskor szokott sikerülni, de most egyszerűen nem bírtam a zablát a szájába tenni, állandóan felkapta a fejét, ha lefogtam akkor is, sőt még párszor le is fejelt, és úgy helyezkedett, hogy néha majdnem fel is döntött. mivel kényelmetlen volt a helyzet, inkább kijöttem tőle, gondoltam majd biztos jön az oktató és segít. aztán megláttam, hogy már elkezdődött az edzés, nélkülem. na jó, itt eltört nálam a mécses, és hazajöttem.

nagyon gáz, hogy már szeptember óta járok, heti egyszer, -hol tudok menni, hol nem- és ennyire szerencsétlen vagyok? igazából az esett nagyon rosszul, hogy senki felém sem nézett.... ez máshol is így szokás?:( nem szeretném, hogy egy ilyen hülyeség a kedvemet vegye a dologtól..


2012. máj. 14. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig megnézik hogy ki hogy nyergelt, kantározott. Akik nagyon jók már annál persze nem, de aki egy két éve lovagol azt ellenőrzik mert mindig lehet valami baki: nem húzza meg rendesen a hevedert meg nem kaparja ki a ló patáját rendesen meg ilyesmik.
2012. máj. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hol van ez a lovarda?

Szerintem kicsit gáz, hogy nem segített senki...

Egyébként ilyenkor kell egy kis határozottság, ha szórakozik, nyugodtan rálehet csapni az orrára, vagy a kötőfékbe kicsit belerángatni.

A zablát ha nem akarja beveni egyébként úgy is lehet a szájába helyezni hogy a hüvelykujjad beleteszed a karikába és mikor teszed oda a szájához akkor a hüvelykujjaddal a szájszegletét megnyomni (kicsit benyúlni) és így kikell hogy nyissa...

Amúgy lehet nem kellett volna eljönnöd inkább kimenni, szólni hogy segítsenek.

2012. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is volt ilyen egy kicsit makacs lóval... Ilyen szokásos hülyeségek: rángatja fejét, oda csíp ha nyergelek. De hidd el csak határozottnak kell lenni pl én ha látod hogy oda akar csípni nyergelésnél felemelem az egyik lábam: náluk ez azt jelenti hogy basszus talán nem kéne harapni mert talán megrúg, soha se üss fenyegetés nélkül, pl ha rángatja kantározásnál a fejét vagy csipked tegyél egy hesegető mozdulatot a kezeddel, ettől visszahököl de tudatosul benne hogy ha ezt csinálja megütheted ha még mindig csinálja akkor koppincs oda. Amúgy beszélj az edzővel hogy néha még nem mennek dolgok úgy hogy segítsen, ez nem szégyen. Az hogy pedig végül a lóra is ráhagytad az számára azt jelenti hogy veled ezt megteheti, így mindig el fogja játszani ezt veled. Amúgy néha én is bőgök ha valami nem megy, de ez annak a jele hogy valamit nem jól tanítottak meg.
2012. máj. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A Te számodra nem, de a lovarda számára nagy szégyen, hogy senki nem figyelt rád és segített neked... Én ilyen esetben vissza se mennék többet, ha már fizetek a lovaglásért akkor szolgáljanak is ki azért amiért megyek, tanítsanak meg az ilyen dolgokra, nem le se szarjanak aztán nélkülem elkezdjék... Teljesen megértem, hogy fogtad magad és eljöttél.

Egyébként ha szeptember óta lovagolsz az még nem olyan sok idő, előfordul az ilyesmi, hogy nem jön össze, egyáltalán nem vagy béna, én már sokkal régebb óta lovagoltam amikor megtanultam nyergelni meg kantározni.

Ha ezen a helyen viszont ennyire hanyagok és nemtörődömök, akkor én a helyedben lovardát váltanék.


Ha makacs a paci, és éppen senki sincs, aki segítsen, akkor azzal, ha nem akarja bevenni a zablát, tényleg azt kell csinálni, hogy a tenyereddel tartod a zablát, de a hüvelyk ujjaddal (amelyik kezedben van a zabla azzal) benyúlsz a szája sarkába, ott megharapni nem fog tudni mert az a zabla helye és ott nincs fog, de ha oda bedugod az ujjad neki az egy inger arra, hogy kinyissa a száját, és azalatt az idő alatt bele tudod csúsztatni a szájába a zablát. Nem mondom, hogy elsőre sikerülni fog, én is sokat bénáztam, de gyakorlat teszi a mestert, csak rá kell érezni! :)

2012. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én lovam ki sem nyitja a száját, ha bedugod az ujjad. Viszont, ha végképp nem megy a dolog, akkor fogod és az egyik oldalon kicsatolod a zablát, felteszed a kantárt, majd utólag a szájába rakod. Volt egy ló, amelyet csak így tudtam felkantárazni, de aztán megtanulta, hogy nem okozok neki rosszat. Ha rángatod, azzal csak rosszabb lesz és még inkább ellenkezik.


Amúgy az oktatónak meg kellett volna nézni-e hogy hol vagy. Amúgy nem hiszem el, hogy egy loviban nincs senki, akinek tudtál volna szólni. Ha agyonrúgott volna a ló, akkor edzés végéig feléd se néztek volna?

Hagyd ott azt a helyet, jobban jársz. Ha erre ennyire igényesek, akkor az oktatás sem lehet valami színvonalas...

2012. máj. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te hibád, még nem kellene maximálisan rád bízni a lovat úgy, hogy rád sem néznek. Az ilyesmi előfordul, nem nagy ügy, hogy nem sikerült felkantároznod a lovat. Az viszont gáz, (csak nem neked), hogy nélkled kezdték el az órát. Ilyen velem is előfordult, méghozzá úgy, hogy már elkezdődött az óra, amikor az edzőm úgy döntött, hogy hozzam ki az egyik lovat. Amíg a többiek lovagoltak, és "levadásztam" a lovat a legelőről, leápoltam, felnyergeltem, és utána mentem csak én is lovagolni. Na tudod mennyi időm volt rá, hiszen csak a legelőhöz lesétálni sok idő, nem hogy a többi... de ez nem szegje a kedvedet. Megesik az ilyesmi. Ezt majd utólag látod be, amikor már tapasztalt lovas leszel.
2012. máj. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ahol eddig lovagoltam, nem volt ez a rendszer, vagyis volt, csak volt, hogy leszálltam a lovamról és megnéztem a tapasztalatlanokat, és ha kellett, akkor segítettem nekik.
2012. máj. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
a kantározás-problémára már írtak többen, őket nem akarom ismételni... de a helyedben én rögtön otthagynám azt a helyet. úgy értem, azért viszed a pénzt, hogy foglalkozzanak veled, nem azért, hogy szarjanak a fejedre... és ez csak az anyagi oldala. szerintem igencsak nagy bunkóság az edzőtől, hogy feléd se néz, sőt, az egyik lovas nélkül kezdi el az edzést. az lenne a minimum, hogy kezdés előtt vetek egy pillantást minden lovasra, hogy mindenki megvan-e... és ha látom, hogy az egyikőjük egy félig felszerszámozott lóval szenved, akkor odamegyek és segítek neki, nem elkezdem nélküle.
2012. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bróbáltad hogy a ló szájába hátra(hogy netudjon megharapni)berekod a hüvelykujjad és akkor kinyitja a száját.ez velem is megtörtént már,de ott sose kezdik el ugy az edzést hogy valakinek a lova még nincs felnyergelve,és mindig mikor már kész van mindenki akkor megnézik hogyan nyergeltünk/kantároztunk.
2012. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm, hogy írtatok! :)

az ujjbedugós műveletet próbáltam, dehát nem túl tapasztalt a kezem, és ugye mindig kirántotta a fejét a kezemből, szóval nem sikerült... egyébként utólag azon gondolkodtam, meg ott is volt egy olyan érzésem, hogy még az is lehet, hogy elfeledkezett rólam az edző, vagy fogalmam sincs... amúgy sosem volt még ilyen, tényleg mindig jött megnézni hogy sikerül a dolog, és együtt kezdtük el az órát. csak mindig én szoktam az utolsó lenni, és olyan rosszul érzem magam miatta. úgyhogy ezért sem akartam már bekapcsolódni, mert nem volt olyan a lelkiállapotom...

egyébként Debrecenben van a hely, és az edzések szerintem színvonalasak, semmi kifogásom nincsen vele, csak hát rossz nekem egy picit, hogy olyan lovasokkal kell lovagolnom, akik már több éve lovagolnak, de ez van.

legközelebb odamegyek 30 perccel hamarabb, és bevetek mindent amit írtatok:))

2012. máj. 16. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!