Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vidéken, falun, mi mindenre...

Vidéken, falun, mi mindenre lehet még használni egy lovat a lovagláson kívül?

Figyelt kérdés

Nyáron fogunk kiköltözni vidékre, és van egy lovam. Háznál szeretném tartani, ahová költözünk, lehetőség is lenne rá, van istálló, karám, legelő, de értelem szerűen egyedül nem tarthatom. Kell mellé még egy paci. Van egy ismerősöm, választási csikója van, odaadná nekem olcsón, mivel tudja, hogy nálam jó helyen lesz, viszont a párom ellenzi ezt az egészet.

Azt mondja, két ló már túl sok, és nincs semmi hasznuk, csak a pénzt eszik. Szerinte olcsóbb, ha marad ez az egy ló, hozzá kijárok pacizni, és ennyi. De én meg úgy vagyok vele, hogy ha már egyszer vidékre költözünk és van lehetőségem házhoz hozni a pacit, minek fizetnék egy béristállónak, amikor itthon is tarthatnám a lovamat?


A párom viszont hajthatatlan, ő inkább disznót, meg majd teheneket szeretne, mert annak legalább "van haszna", ahogy ő mondja. Húst meg tejet adnak, satöbbi. Mivel tudnám rávenni, hogy a lovak is jöhessenek? Helyük lenne, akkora terület van itt a ház mögött, hogy az csak na!


Mondtam, hogy bekocsizzuk a csikót, betanítjuk fogatba, mert van ismerősöm, aki ebben segítene, de szerinte felesleges, mert hát erre van az autó...

Mondtam, hogy esetleg segíthetne a ló megmunkálni a szántót hátul, de párom azt mondja, a szomszéddal azt ők is megcsinálják kevesebb, mint egy nap alatt, és még akkor is olcsóbban jövünk ki, ha a szomszédnak még fizetünk is a munkáért, mint hogy havonta költünk a lovak takarmányára, stb.


Már teljesen kifogytam az ötletekből, de mégis, mivel tudnék még előrukkolni? :S



2012. máj. 15. 12:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Lobol finom lo szalami van :)keverve diszno hussal naymi :D
2012. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

ha nem húz szekeret,nem szánt,akkor tényleg nincs igazán haszna


esetleg lovagoltatást vállalhatsz,elég jó pénzt lehet érte kérni

2012. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hehe. Levágni azért nem szeretném őket. :D Bár lehet, hogy párom így belemenne a dologba... XD Na, de komolyan, a hús inkább rajtuk maradna, ha egy mód van rá. :)
2012. máj. 15. 12:28
 4/14 anonim ***** válasza:
Oki hat most attol fugg hat lovaglason kivul fold muveles :) szena szalma kocsi huzas :) masra nagyon nememlekszem h hasznaltak volna oket na jo a meg enni az most kimarad :)
2012. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Szerintem a mai, motorizált világban a lovak már elvesztették régi értéküket. Már nem használhatóak arra, amire régen.


Nem tudom, hogy milyen lóról van szó, de ha elég gyors, lehetne lóversenyre nevezni, ha nyer, felmegy az ára, ha fent van az ára, a csikójáért is jól fizetnek, stb.. a körforgás beindult. Persze ehhez az kell, hogy a ló ne munkaló legyen, hanem nyerges ló (versenyló).


A másik amit előttem is javasoltak, lehetne velük kocsizni. Csinálsz egy díszkocsit és a fogatot bérbe adod esküvőkre pl.

2012. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát megnézném milyen állapotban fog hazajönni a nejed miután egy nap alatt megmunkál egy szántót! Ha erre képes akkor az nem szántó hanem kiskert.A szomszéd se fog mindig ráérni. A lónak meg, megtermelhető a takarmány. /egy része legalábbis./ Egy szántóval sok dolog van oda nem elég egy nap. Ha már van ott valami elvetve akkor oda bizony sokszor egy napot kell kimenni. Kissé téves elképzelései vannak egy szántóról az asszonynak, élt ő már falun? Ne rukkolj elő semmivel ha neki lehet tehene akkor neked meg lehet lovad és kész. A bérlovaglás tényleg jó ötlet sőt esetenként akár a tenyésztés is. Egy szép, jól sikerült kiscsikó árából elég sok takarmányra telik. A szekérhúzás jó ötlet a ló nem fogyaszt benzint viszont ha már ott van és eszik akkor nagyon sok mindenre lehet használni. Többre mint a kocsit.

Mellesleg mi lenne ha megemlítenéd a feleségednek, hogy milyen jó lenne egy este, édes kettesben kilovagolni a naplementében...:)

2012. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: én vagyok az asszony! :D A párom a férfi. :P Ő akar kint ló nélkül szántani-vetné, én mondtam, hogy lóval könnyebb. Amúgy igen, ő vidéken nőtt fel, én vagyok a városi lány. :) Ezért örültem annyira, hogy végre vidékre megyek, ahol háznál lehet a paci. :)
2012. máj. 15. 12:48
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja, és nagyon, nagyon szépen köszönöm az eddig hasznos ötleteket és tanácsokat, mindenkinek ment a zöld kezecske. :) Tényleg jó ötleteket adtatok, ez a díszfogat bérbe, meg a lovagoltatás lehet, hogy be is jönne. :D
2012. máj. 15. 12:50
 9/14 anonim ***** válasza:

A választási csikót mire te befoghatod az 4 év, ezt ne felejtsd el!

Papám az szántott a lóval, boronált, fuvarozott ezt azt pl fát. Magának gyűjtötte a szénát, lóval ment kaszálni és lóval is hozta el. Viszont azt tudnod kell, hogy ez rengeted idő és nem nőnek való munka.

Nagybátyám is magának kaszálja a szénát és akkor az egész család kinn van forgatni, gyűjteni, felpakolni, lepakolni. Ezekre nagyon sok idő elmegy és egyedül szinte lehetetlen megcsinálni.

2012. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen a legtöbb kutyának sincs haszna, a macskáknak meg aztán végképp semmi. Meg a gyerekünknek sem, úgyhogy akár le is vághatnánk őket.....ennyi erővel.

Miért nem lehet egyszerűen csak önmagukért szeretni más élőlényeket? Anélkül, hogy azt néznénk, jól járunk-e vele?

2012. máj. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!