Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell megtanítani egy...

Hogy kell megtanítani egy lovat ugratni?

Figyelt kérdés
7 éves ménről van szó, galoppról került le angol telivér. Nagyon ügyes ló, bár néha kissé önfejü de szeretném megtanítani ugratni, edzőm nincs, ezért valak ieltudná magyarázni, hogy hogyan vehetném rá az ugrásra?

2012. máj. 17. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy lovat nem kell megtanítani ugratni, az ugrás ösztönösen jön. Először cavalettimunkázni kell vele sokat, lépésben ügetésben vágtában, majd aztán jöhet a kis-x-ezés. Először érdemes ugrófolyosóban ugratni - tehát hogy legyen felépítve mondjuk egy kettesugrás, de csak a hátsó eleme legyen feltéve, előtte pedig beugró rúg, és az első elem oszlopai legalább vezetik a lovat.

Viszont, ha ilyeneket kérdezel, gondolom te sem ugrattál még túl sokszor, sőt. Úgyhogy, amíg nem szerzel be egy edzőt, vagy legalább egy olyan ismerőst, akinek van versenytapasztalata - díjugrató - addig NE kezdj el vele ugratni! Cavalettizni lehet, de ugrani ne ugorj felügyelet nélkül, mert balesetveszélyes, pláne úgy, hogy a ló is tapasztalatlan.

2012. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szoktam ugratni, régen volt edzőm is de egyéb okok miatt már nem járok hozzá. Amúgy nagyjából tudom mit kell, csak érdekelt, hogy ti hogyan csinálnátok és köszi:)
2012. máj. 17. 22:36
 3/4 anonim ***** válasza:
az én lovam jó formán bakkecske volt :D
2012. máj. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én szabadon kezdtem karámban. Először leraktam egy rudat, aztán ha azzal nem volt gond, fokozatosan többet is. Aztán elkezdtem felrakni X-ekbe a rudakat. Csak egy akadály építettem, mert nagyon pontosan kell lerakni egy más után többit is, hogy pont jó legyen a lónak és ne rombolja le az önbizalmát. Amikor felültem rá akkor meg már nem volt neki új dolog.
2012. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!