Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? És mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Van tõlünk 10-15km-re egy másik városban egy lovas birtok, vagy nem is tudom minek nevezzem. Szóval tartanak csak hobbiból 5 lovat , de nem lovagolnak rajtuk, semmire nem használják õket. ( amúgy ez egy földi gépekkel , meg takarmányösszeállítással fogalkozó vállalat ) Na és az van, hogy a lovak nincsenek gondozva! Egyáltalán! Tudom, hogy nem az én dolgom, de akkor is rossz nézni.. Mind az 5 lónak olyan gubancos és hosszú a sörénye, hogy hihetetlen! Akkora csomó van benne, mint a tenyerem! Aztán össze vissza van tekeredve a sörényük, a patájuk repedezett, nincs körmöltetve, össze vissza csámpázik, és ráadásul az egyik ló lába bakpatás is! Szóval... Csak reggel kiengedik õket, megetetik, és ennyi. Semmi más! Mégsem betegek! Nem vagyok a tulajdonosokra mérges , nem az én dolgom. Meg apám jó barátja is a tulaj. Anyámékat meg egyáltalán nem érdekli a dolog! ( nem is értenek a lovakhoz )
2012. máj. 18. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg szóvá teheted a tulajnak, hogy szépek a lovai, de elég elhanyagoltnak tűnnek, mondjuk felhozod a körmölés fontosságát. Esetleg ha más is szóváteszi neki, akkor észbe kap. Állatvédőket feles rájuk uszítani.
2012. máj. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aham, értem. A tulaj nagyon rendes, Szóval nem tudom , miért hanyagolja el ennyire a lovait.. De mondt anyáméknak, hogy szeretnék segíteni nekik, de még azt sem engedik, hogy testközelbe kerüljek velük. Éppen most voltunk ott, ekkor vettem észre náluk. Bementem, szeretgettem õket, anyám eg mindjárt falra mászott! :D Meg azt mondják, nem mehetek segíteni, mert börtönbe is kerülhet a tulaj, ha megrúg a ló, vagy bármi bajom lesz. De nagyon szeretnék segíteni!! Legalább szerencsétlen lovak sörényét fésülgetni, mert ugye nem fizethetek 40-50.000ezreket az öt ló körmöléséért..
2012. máj. 18. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az a szüleid problémája, hogy baleset esetén kire hárul a felelősség, akkor lehet egy olyan papírt írni, hogy bármi történik, a lovak tulajdonosa NEM vonható felelősségre. Ezt aláírja anyud, apud, Te, meg a tulaj és kész. :)
2012. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!!!! :))
2012. máj. 18. 20:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is írhatnátok ilyen papírt, a lovardákban is ilyen van, hogy nem a tulaj a felelős a balesetekért.


Egyébként szólj, hogy ez nem egészséges a lónak, hogy körmöltesse meg, a többit meg csinálhatod te is, ha szívesen foglalkozol velük. Ápolhatnád őket, először vágd le a csomós részeket, ha kell, akkor tövig le a sörényét, utána pedig szépen fésülgesd a többit, vagy amíg visszanő... A farkát ne fésüld, mert kijön az összes, azt szálazni kell. Mosd ki neki, vagy ha azt is kell, akkor vágd le, de semmiképp se ritkítsd ki!

2012. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!