Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan nyerhetném el a ló...

Hogyan nyerhetném el a ló bizalmát?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Foglalkozz vele rendszeresen, lehetőleg napi szinten. Legyél mindig következetes, hogy mindig értse, mit akarsz tőle.
2012. máj. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 x) ***** válasza:
Ez csak idő kérdése. Ne akarj erőltetni semmit, gondolj arra, te miért bízol meg valakiben. Ha rendszeresen foglalkozol vele akkor előbb-utóbb mégis csak megfordul a fejében hogy "hé, ő egész jó arc" aztán pedig napról napra fokozatosan elkezd benned megbízni, de ehhez főleg az kell hogy te is megbízz benne.
2012. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

egy új helyre mentem és ott van egy gyönyörű zsufafakó 7 éves kanca, szeretném ha bízna bennem, tegnap megpucoltam és adtam neki almát

a gazdája szerint ha valakit a barátjának fogad, akkor mindent megtenne érte, akitől meg fél, akkor a lába is remeg

tegnap nem remegett amikor pucoltam

2012. máj. 21. 05:09
 4/8 anonim ***** válasza:
A kölcsönös bizalom nem egy-két pucolás, etetés során alakul ki. Ez egy folyamat, idő kell hozzá. Szóval csak foglalkozz vele rendszeresen. :)
2012. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ha tehetem, akkor minden délelőtt és délután is kint vagyok nála
2012. máj. 21. 12:32
 6/8 anonim ***** válasza:
De nem nyerheted el a bizalmát kajával. Úgy nem fog benned megbízni csak azt fogja tudna ha meglát, hogy itt a répa futárszolgálat. Szóval ne kajával csábítsd. A bizalom a alapja a következetes nevelés. Szóval legyél vele határozott. Te legyél a vezér egyéniség akit érdemes követni. Sokan azt hiszik, hogy lovacska lovacska. Nem lehet vele úgy bánni mint a kutyával. Nem is. De az nevelés alapja ugyan az. Ugyan te nem nevelni akarod, de csak így tudod elérni egy állat bizalmát. Nem láttam még olyan embert aki úgy érte el egy ló teljes bizalmát, hogy répát adott egy lónak és pucolgatta. Ugyan ez is egy mód a pucolás, de ha nem érzi rajtad a ló a határozottságot akkor nem fog megbízni benned. Mert te a bizalmát akarod elérni, és nem megkedveltetni akarod magad vele ugye? Azt hiszem tölts vele sok időt. Futószárazd ha van rá lehetőség, vagy lovagold amikor csak tudod. Tölts vele sok időt és csak kevés kaját kapjon vagy akkor amikor valami nagyon jól csinált de akkor se egy kilóval hanem csak egy kis darabbal.
2012. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja előző vagyok. Egy ló semmit nem tesz meg egy emberért csak mert megkedvelte. A ló csak magára számít ha baj van meg akár mikor. És ezt nem két hét alatt fogod elérni. Ez évek munkája mire egy ló nagyon megbízik benned, de még úgyse fog annyira , hogy mindened oda adja neked.
2012. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
lovagolni egyelőre nem lehet, mert bár 7 éves, de a gazdája ahonnan vette, ott 2 évig csak legelőn volt, bár be volt lovagolva, így most gyakorlatilag annyit tud, mint egy 3 éves
2012. máj. 21. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!