Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki tud kb. pontos válaszokat...

Fülöp Heni kérdése:

Ki tud kb. pontos válaszokat adni ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés

-Ki tudna nekem pontos választ adni arra a kérdésre,hogy mennyibe kerül egy ló tartása egy hónapban?(Legelő területe nagy,box is megoldható)tehát otthon tartanám.

-A lovat lehetne egyedül tartani vagy szerencsésebb neki egy társat venni?(ha jobb venni társat akkor milyet?)


2012. máj. 20. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

lovat egyedül soha nem tartunk

én kancát vettem, és szerencsére tudtam fedeztetni is és így 1 év múlva volt társa, a csikó, de az nem ugyanaz, a tartás ára változó, télen drágább, plusz állatorvosi költségek

2012. máj. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha szerencsés vagy akkor nyáron be tudod szerezni az egész éves széna mennyiséget, meg az éves zabmennyiséget is. Igaz ez egyszerre elég nagy kiadás, de ha leosztod egy évre akkor kb 25-30 ezer/hó ezen felül kovács+ állatorvos (kötelező oltások, féregtelenítés, vérvétel). Nyáron nem kell sok szénát etetni, ha van legelőd, a ló szívesebben eszi a zöldet.

Társnak a legjobb még egy ló, de kis póni, kecske, juh, szamár is megteszi.

2012. máj. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Társ mindenképpen kell, legjobb egy másik ló, de póni is megteszi. Van, aki kecskét vagy más állatot tart mellé, ez csak végszükség esetén megfelelő.
2012. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hasznosak voltak! :)
2012. máj. 20. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani és van olyan ismerősöd, akkor csinálhatjátok úgy is, hogy nálad van az ismerősöd lova bértartásban. Így mindkettőtöknek jó mert mindegyik lónak van társa és nem kellett plusszba még arra is költeni. Igaz olyan ismerős kell akiben megbízol és legalább egy kapukulcsot tudsz neki adni, hogy bármikor mehessen a lovához. Ki tudtok menni együtt lovagolni és tudtok egymásnak segíteni.
2012. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
az én lovam mellet egy macska van és kikérem magamnak nincs egyedül imádják egymást! :D mellesleg én úgy csinálom, hogy a pacimnak egyszerre sok bála szénát, lucernát + lótápot veszek meg egyszerre és az tart ameddig tart majd pótolom a hiányt.
2012. jún. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!