Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovardákban "dolgozni"?

Lovardákban "dolgozni"?

Figyelt kérdés

Gondoltam rá, hogy a nyári szünetbe elmennék nagyobb lovardákba(Bábolna, Alag...) segíteni a lovak körül, csak a tapasztalatszerzés miatt. Szerintetek lehet ilyet csinálni? Sajnos még csk 15 éves vagyok. Ha lehet, melyik lovardákat ajánlanátok, illetve, aki volt már ilyenen meséljen h milyen volt. Tapasztalatom van már a lovak körül, 6 éve lovagolok, és kb 2 éve járok egy lovardába minden hétvégén, és a szünetekbe, segítek a lovak körül. Ez egy családias lovarda, ezért szeretném kipróbálni a nagyobb lovardákat, hogy lássam, hogy ott hogy mennek a dolgok.

15/L



2012. máj. 20. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
tudtommal 16 év alatt nem mehetsz, mert nem dolgoztathatnak
2012. máj. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom,ez a bajom nekem is, de akk jövőre szerinted mehetnék?
2012. máj. 20. 18:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Pénzért szeretnél dolgozni, vagy csak kedvtelésből? Elég sok helyen van lehetőség arra, hogy ott vagy egész nap, ápolod a lovakat, és cserébe esetleg valamennyit lovagolhatsz. Sétálj be egy lovardába, mondd meg, hogy 6 éve lovagolsz, szereted a lovakat és szívesen foglalkoznál velük. Nem valószínű, hogy elzavarnának, inkább még örülni is fognak a segítségednek.
2012. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem kérnék érte pénz, csak kedvtelésből csinálnám, és mivel felnőtt koromban is ezzel szeretnék foglalkozni, és minnél több tapasztalatot szeretnék gyújteni.
2012. máj. 20. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Nagyobb lovardákban pont esélytelen, mert őket jobban ellenőrizhetik, tehát inkább kisebbeket kell megkeresni. Plusz nem 16, hanem 18 év a korhatár esetünkben, mert ez nehéz fizikai munka.

Az, hogy felnőtt korodban is ezt csinálod... maradjunk annyiban, hogy HaHa! Nem tudod te még mit jelent a lovászkodás, deha elfogadsz egy tanácsot, nagyon gyorsan tegyél le az ilyen jövőképekről, mert rútúl megszivatod magad.

2012. máj. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 x) ***** válasza:

Hát igen.. a lovak körül való munka nem abból áll hogy lecsutakolsz 3 lovat és kész vége. Naponta ki kell takarítanod 15 boxot, felszerelést tisztítani, istállót rendbe rakni, 30 lovat megetetni és akkor még csak egy lovat se láttál testközelből, nem is biztos hogy engednek szerszámozni, csutakolni. Nem éppen egy 15 éves lánynak való meló ez, tudom mert dolgoztam ilyen helyen. Nem is beszélve a sznobokról akik a lovat futkározó pénzeszsákként kezelik, téged meg lenéznek. Legalább is egy nagyobb, híresebb lovardában.

Aztán kicsit szerencsésebb kisebb lovardákba menni, de olyanokat nehéz találni és általában nem is nagyon van szükségük munkaerőre.

2012. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy milyen nehéz dolog a lovak körüli munka. Többször kellett már nekem "vezetni" a lovardát, amikor a tulaj elutazott. Azt hozzá teszem, mindíg volt segítségem. Volt már dolgom a lenézős emberekkel is, de legjobb ha nem foglalkozok velük. Még nem kellett soha olyan munkát csinálnom, amitne élveztem volna, pedig kialmoztam már boxokat, patkolásnál is segítettem, állatorvosnak is fogtam már a lovat. Azért akarom ezeket kipróbálni, hogy tudjam, hogy nagykoromban sem fogom utálni a munkámat. Utolsó előtti válaszoló: Egy szóval sem mondtam, hogy lovász akarok lenni. Lótenyésztő, belovagló, lovasoktató leszek. Nem tudom hogy mi a munkád, de ha lovakkal foglalkozol és ennyire nem szerted akkor lehet hogy nem kéne...

Azért köszönök minden választ. :)

2012. máj. 21. 07:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azért beszélünk le róla egy kicsit, mert rossz, hanem mert hosszabb távon elég megerőltető. Jó móka almozni, etetni, ha alkalomszerűen csinálod, mondjuk 1 hétig egy lovas táborban. De ha ebből áll az életed, minden nap 5-kor kelsz és 9-ig talpon vagy, azt bizony megérzi a derekad, a gerinced, mindened. Szabadnap meg alig van, mert a lovaknak minden nap kell kaja. És mindezt legjobb esetben (ha mondjuk lovardatulaj vagy) annyiért, hogy nullára kihozd. Szóval hajrá, próbáld ki, csináld, én támogatlak. Ha nem fizetségért szeretnéd csinálni, jobbak az esélyeid, valószínű sok helyen szívesen látnak egy "ingyen munkaerőt". :)
2012. máj. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Bábolnán lakom, és ott is lovagolok, és nagyon sok nyári munkást keresnek, mivel sok ló is van, csikótelepen is. Fel kell söpörni az istállót, etetni, gondozni, lovagolni vagy leléptetni a lovakat stb. Ha jönni akarsz, meg tudom adni a ménesvezető telefonszámát, de ha rámész a babolnamenes.hu-ra ott is ott lesz.

2012. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!