Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez miért van? Miért viselkedik...

Ez miért van? Miért viselkedik ilyen furán? (kicsit hosszú, de megköszönném ha elolvasnátok mert nagyon fontos ez nekem)

Figyelt kérdés
Van egy ló akivel több mint fél éve elkezdtem foglalkozni. Mm van gazdája de nem érdekli a lova ezért nem jár le hozzá, más meg utálja melankólikus természetéért (remélem tudjuk a szó pontos jelentését lovaknál). De n elkezdtem vele foglalkozni és sokkal nyitottabb lett. Úgy éreztem kezdett bennem megbízni. Mindig jött utánam, holott inkább kitépte magát az ember kezéből mintsem követte volna. Amikor meglát már jön oda. Oda dugja a fejét, pedig először csipkedett és sunnyogott. Már a lábát is szépen emeli, pedig amikor először találkozunk úgy oldalba harapott amikor megpróbáltam felkérni a lábát. Szóval nagyon jól alakult köztünk minden. De most nem láttam 4 hete mert egyszerűen beteg voltam, elutaztunk, beteg voltam és megint csak nem értem rá kimenni. És azt nem értem, hogy nem évek teltek el, hanem csak 4 hét, és olyan közönyösen viselkedik velem mintha azt se tudná ki vagyok. Oda jön ha meglát ugyan de ahelyett, hogy érdeklődne sunyít és megpróbál megcsípni. Ha megpróbálom felkérni a lábát, megint csak csipkedni akar. És ami a legjobban fájt, megpróbált megrúgni. Először rám farolt, letoltam a farát és kipróbált rúgni oldalra. Meg ha a nyerget igazítom is sunyít és vicsorog. Ha simogatom elhúzódik és csak azt látom, hogy húzgálja a szája szegletét. Azóta a 4 hét alatt mások is lovagoltak rajta. Mert már annyira azt látta rajta oktatóm, hogy más is ráülhet, hogy ráültetett néhány lovast. Arra gondoltam, hogy talán el lett kapatva és elkanászodott. De akkor is. 4 hét alatt? Lehetséges ez? Vagy mi baja lehet? Mert nem rossz napja van mert egész hétvégén ilyen volt velem, pedig én ugyan úgy viselkedek vele mint eddig. Mit lehet a baja?

2012. máj. 21. 14:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
1 hónap azért sok idő, ha 30 napon át nem megfelelően van bánva vele, akkor az bizony jelenthet 1-2 hátralépést... Foglalkozz vele úgy mint eddig, próbálj rendszeresen kijárni (bár természetesen érthető, hogy van, amikor nem jön össze), és javulni fog ismét. :)
2012. máj. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Az én lovam most bértartásban és hetente 3-4x kimentem hozzá.Mindig mikor bementem hozzá a karámba jött oda és simán rá tudtam rakni a vezetőszárat.Aztán beteg lettem és nem mentem ki hozzá 1,5 hétig.Szombaton kint voltam és ahogy bementem hozzá elszaladt.. oda se akart jönni :O nagyon meglepődtem sose csinált ilyet.Amikor nagy nehezen megfogtam akkor is megrántotta a fejét.Nem tudom mi baja lett...:( haragszik rám?o_O xD szóval teljesen ismerős amit te itt leírtál de sajnos én sem értem miért van ez
2012. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
hmm én az ilyen esetet teljesen úgy veszem hogy a ló megharagszik a "gazdájára" hogy mi a fenéért nem ment ki hozzá? hiányzott neki, és mégsem jött ki! sértödékenyek ám a lovacskák :D
2012. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszaitokat :) Én is arra gondoltam, hogy rá lett hagyva egy csomó minden de igazából nem tudom, mi ez a hirtelen változás. Olyan semmilyen lett. :/

Utolsó: Ezzel csak az a baj, hogy hülyeség. Amúgy reális lenne ha a lovak tudnának gondolkodni :d

2012. máj. 21. 17:49
 5/29 anonim válasza:
Kedves Kérdező, nem tudom mióta foglalkozol lovakkal, de az első lovaglás alkalmával megtudja az ember,hogy minden ló külön személyiség és lehet, hogy azért nem sikerül összeszoknod vele, mert teljes analfabétának nézed, és ezt ő érzi. Ha nem gondolkodnának nem lehetne tanítani őket. Jó dolog hogy ennyit foglalkoztál vele, és kár hogy így viselkedik, de ha utánanézel egy szakkönyvben a lovak viselkedéséről valószínű hogy megtalálod a választ. És bár nem úgy gondolkodik mint te, de attól még átlát összefüggéseket, jobban, mint hinnéd!
2012. máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nem ez a lényeg. És nem kívánok eltérni a tárgytól, de ha már itt belekavartatok elárulom, hogy a ló is mint az összes többi állat, ösztön lény. Azért lehet megtanítani dolgokra mert érdeklődik dolgok iránt. Mert figyelmes állat. Minden állatot lehet tanítani. És ne mond nekem, hogy összefüggéseket lát, mert ez nem igaz. Esetleg van egy korábbi tapasztalata és az ösztönei súgják meg, hogy ez jó dolog vagy sem. Az, hogy megtanítasz neki valamit nem gondolkodás. Az is egy ösztön. Mivel már vagy hatszázmilliószor ismételted el vele a gyakorlatot, tudni fogja mit kérsz tőle, mert vannak tapasztalatai. De nem látja az összefüggést, dolog és dolog között. Én nem nézem analfabétának, de az, hogy megsértődött a ló mert nem mentem ki hozzá és tudatosan haragszik rám, enyhe túlzás és ezt ne próbálja senki bizonygatni nekem. Hogy érted eleve, hogy nem sikerült vele összeszokni. Te nem tudod, hogy ez a ló honnan indult és hová jutott velem és ez alatt az egy hónap alatt mintha egy szakadék jött volna létre kettőnk között. És az a legfájdalmasabb, hogy nem tudom, ki lovagolt rajta és hogy.
2012. máj. 21. 21:25
 7/29 anonim ***** válasza:

Hol van ez a ló? Lovardában, ahol mások is foglalkoznak vele vagy lovagolják? Milyen a lovász?

1 hónap nagy idő, még a barátságosabb lovaknál is meglátszik, hogy kicsit másképp viszonyul az emberhez.

Na meg a lovászok.... komolyan mondom néha olyan lovak kerültek hozzánk... Megemelted a villát és azt se tudta hova meneküljön, ebből jött, hogy a régi helyén jópárszor megkínálták a nyelével.

Én nem is szeretem az ilyen nagyobb helyeket, ahol bárki cseszegetheti a lovakat.

Az agresszió mögött sokszor erőfitogtatás is állhat, megpróbál feljebb törni a ranglétrán. Sose bántottam ok nélkül lovat, de ha rám rúgna akkor bizony ráhúznék egyet a pálcával és rá is szólnék, mert ezt semmilyen formában sem szabad tolerálni. Ha csipked és nem jóindulatúan csipked, akkor rászólok és kicsit meglegyintem, de utána már elég csak rászólni.

Szerencsére ilyen még nem fordult elő a lovammal, néha van, hogy követelőzik, de ért a szép szóból.

2012. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Hát lovardában van. A lovász teljesen normális, csak az a hibája, hogy a lovat rászoktatta, hogy csak beviszi a boxba és az ajtóban elengedi ahelyett, hogy visszafordítaná és úgy engedné el. De amúgy nagyon szereti a lovakat. Igen én is ráhúztam egyet amikor meg akart rúgni vagy meg akart harapni akkor meg legyintettem egyet, hogy állítson magán. Na mindegy. Remélem vissza nyerem a bizalmát amit tudom, hogy nagyon félt mert kevés ember szereti úgy mint én. Köszönöm a válaszokat, a normálisakat!
2012. máj. 22. 13:59
 9/29 anonim ***** válasza:
Szerintem az hogy azt gondolod a lovak nem gondolkodnak,elég szemétség.Minden állat gondolkodik.És szerintem a lovad nem bizik már menned mert ugyérzi elhagytad.Nyerd vissza a bizalmát,szeresd,és legyél vele amennyit tudsz.
2012. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Szemétség az állatok felé? Vagy, hogy szemétség? Itt van, amikor egy ember átesik a ló túloldalára és emberi tulajdonságokkal ruházza fel az állatot. Talán egyedül a majom az amelyik gondolkodik, de ő is csak egyszerűen és a legtöbb tudását tapasztalat alapján szerzi. A többi állat úgymond "ösztönből gondolkodik" de nem gondolkodik. Nem futnak le az agyában összefüggések, hogy azért nem mert. Vagy tudom, hogy csak jót akart. Vagy ez lesz ha ezt csinálom. Az utóbbit megtanulja de csak tapasztalat alapján. Szóval ilyen hülyeséget ne mondjon nekem senki.


A többi részére a válaszodnak:

Igen, valóban azt hiszem, hogy mivel én voltam az egyetlen személy aki közel állt hozzá és szerette, talán most hogy ilyen távol voltam, azt hihette, hogy bennem is csalódott talán. De ez nem igaz. Már várom a nyarat, mert minden nap kint leszek nála.

2012. máj. 24. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!