Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez pontosan mire való? És...

Ez pontosan mire való? És hogy hívják?

Figyelt kérdés
[link]
2012. máj. 22. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom a ló nyakát védi, és nyakrács a neve!



Reklám:

2012. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Általában olyankor szokták használni, ha valamiféle sebet akarnak megóvni attól, hogy a ló szétvakarja magán. mondjuk egy összevarrt sebet, amit elérhet, ha nincs rajta ez a rács. Ez megakadályozza abban, hogy behajlítsa a nyakát, így nem éri el a sebet. olyasmi, mint a kutyáknál a tölcsér.

Ahogy az előző is írta, ez a nyakrács, van egy régi neve is, nem jut eszembe.

2012. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Nyakmerevítőnek is lehet mondani. A lényeg az, hogy megakadályozza, hogy szájjal piszkálja a sebet a ló.
2012. máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A lovak nemigen szokták szájjal piszkálni a sebeiket, nem úgy mint a kutyák. Ez arra van, hogy ne tudjon lehajolni legelni, ha valamiért pl. orvosi okból, bódítás után, nem szabad ennie.
2012. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is a sebesre gondoltam.
2012. máj. 22. 23:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ezzel hogy ne tudna lehajolni legelni? Láttam már ilyet lovon (az okát nem tudtam, én is néztem), és boldogan legelészett vele. Mert ahhoz, hogy legeljen, nem kell behajlítania a nyakát, egyenes marad. A nyakrács a hajlítást akadályozza meg.
2012. máj. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valaki nagyon okos volt, hogy a jó válaszokat lepontozta.
2012. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Pár óra kereséssel sikerült megtalálnom, és tényleg azért van, hogy ne piszkálja a sebeket, vagy lótakarót, fáslit ne szedje le. Elvileg legelni tud vele, így amit feljebb írtam, jogosan lett lepontozva.

(a többit nem tudom miért pontozták le, sok az alulművelt primitív troll itt is)

2012. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

utolsó, köszönöm a linket! Meg a többieknek is e helyes választ. Nem tudom ki pontozgatott le, én csak zöld kezeket nyomkodtam.


Csak azért kérdeztem egyébként, mert került hozzám egy nagyobb adag cucc, aztán ez ismeretlen volt számomra, csak tippelni tudtam...

2012. máj. 23. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!