Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a teendő ha lónak nincs...

Mi a teendő ha lónak nincs sütése, semmilyen papírja?

Figyelt kérdés

Tisztességes családtól vásárolnék lovat, de nem kapott sütést, mert nem állt szándékukban eladni akkor, de most kénytelen megválni tőle helyhiány miatt.

Hogy zajlik az ilyesmi?

Ebben a témában nem vagyok jártas. Segítsetek!


2012. máj. 28. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem gond,hogy se sütése se papírja anélkül is megveheted...

Én is úgy vettem lovat,hogy se sütése se papírja...egyszerűen odamentem,odaadtam neki a pénzt és elvittem a lovat...

Esetleg egy papírra lehet írni egy adásvételit ha nagyon akarják...

amire nagyyából csak annyi kell:

eladó neve,címe ló ára

vevő,neve,címe

(ezeket egy sima kockás lapra is ráírhatod)

2012. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ja és papírra aláírás és legalább két tanu(vagyis leg még két személy írja alá)
2012. máj. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
ha megveszed érdemes besüttetni, vagy chippezni, újabban chippeznek. ugyanis kapsz egy ellenőrzést, nem tudod bizonyítani hogy a tiéd, állatvédők simán elviszik. ilyen ellenőrzést esetleg rosszakarók, irigy szomszédok simán rádküldhetnek. meg aztán ha esetleg versenyezni akarsz akkor kötelező is az útlevél. meg sokmindennel összekapcsolható még a sütés6chippezés dolog, szóval ha meg veszed mindenképpen süttesd/chippeltesd
2012. máj. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképp legalább besüttetem, versenyezni nem szeretnél vele, de valamilyen papírt akarok róla hogy az enyém.

Ebben valaki segítség? Hogy zajlik ez?

Csak annyit tudok hogy kell a papír a fertőző kevésvérűség negativitásáról.

2012. máj. 28. 16:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fedeztetési jegye sincs? Mert ha amúgy jó származása lenne (bár így kétlem) akkor érdemes lehet megcsináltatni a papírokat. Viszont ha már nem elérhető az anyja, akkor hiába. A helyi tenyésztési felügyelőnél érdeklődj, ő segíteni fog, ha a származása nem bizonyítható, besüti nullásra, vagy kaphat chipet, és azzal már lehet azonosítani, és lehet lóútlevele is, amivel bizonyíthatod is, hogy a tied.
2012. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs, csak egy egyszerű kisló, hobbyra. De akkor érdeklődöm ott, a sütést biztos megcsináltatom és hozzá az útlevelet is mert bértartásba viszem, nem elég az adásvételi. Köszönöm mindenkinek a választ! Ment a zöld kéz:)
2012. máj. 28. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!