Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Átlagosan mennyibe kerül a ló...

Átlagosan mennyibe kerül a ló körmölése, patkolása?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Én eddig három helyen körmöltettem a lovam, négy lábra összesen mindig 4000 ft volt.

Patkolást úgy tudom, hogy 2000/láb.

2012. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy barátom annak idején kovács volt, nekem természetesen ingyen, vagy nagyon pici pénzért elvégzi. A legutóbb 500 forintot kért lábanként. Azaz összesen 2000 forintba került az összes dolog. Ha úgy adódik, én magam is megcsinálom, kicsit konyítok a mesterséghez
2012. máj. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig 5-600 Ft-ért körmöltek. Idéntől emelték és most már 1000 Ft/ ló. A körmözőért úgy kell elmenni autóval pont azért, hogy ne kerüljön túl sokba. Patkolás az új patkókkal amiket ő csinál külön a lóra (forrón is patkol, de azt csak nála) 4 lábra 10 ezer körül van. Egyedül dolgozik. Olyan "mezei" körmöző. Jól csinálja a dolgát de lehet, hogyha valamilyen lábproblémát kéne megoldania már nem biztos, hogy menne neki. Egyszerű esetekhez amikor csak le kell vágni a körmét és rá kell rakni a patkót, ahhoz tökéletes. Nyugodt, kedves, türelmes a lovakhoz.
2012. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A körmölés sem annyira nyilvánvaló dolog, hogy ha valaki egy kicsit ért hozzá, akkor megcsinálhatja. Ha rosszul szedi el, akkor végleg tönkre is lehet tenni a ló lábát, tönkremennek az ízületek. Ezért én rendes patkolókovácsot ajánlanék, akik a képzésen megtanulják az alap anatómiát is, tudják, hogy mit miért csinálnak. 3000-ért csinálja itt lovanként, nekem megér ennyivel többet, hogy tudom, biztosan jó lesz.
2012. máj. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nálunk: körmölés 5ezer, vasalás négy lábra új patkóval 15ezer
2012. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekünk bakpatára, körmöléssel, elsô lábakra patkóval csinálja 9.500-ért, azt nem tudom, hogy ebbe benne van e a benzin, mert lovardához jön, nem kifejezetten csak nekem :)
2012. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Körmölés 5-6000 körül (kovácsa válogatja), patkolás 10 000 körül, gyógypatkó ennél több is lehet. Úgy lehet olcsóbban megúszni, ha több lóhoz jön a kovács egyszerre - így a kiszállási díj megoszlik több lótartó között.
2012. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem mezei :) Csak a másik körmöző is merősömhöz hasonlítva mezei. Jól meg tudja csinálja, láttam olyan lovakat amiket évek óta körmöz és nem volt semmi bajuk. Ért hozzá de ez csak a másodállása, mást dolgozik.
2012. máj. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!