Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van valami házi praktika?

Van valami házi praktika?

Figyelt kérdés

Már kb. 2 hónapja lovagolok. Sajnos nem telt eddig nekünk lovaglónadrágra, ezért ilyen begombolós cicagatya féleséget hordok. (Ami szinte ugyanolyan mint a lovaglónaci, csak a térdénél nincs megerősítve.) És az a gondom, hogy kb. 1-2 óra lovaglás után, ahol a kengyelszíj a nyereghez csatlakozik, az a kiálló valami nyomja a mind a kettő combom, és véraláfutásos lesz. Van valami házi praktika, hogy ne liluljon be? Mondjuk befáslizni, vagy valami? (Ideiglenes megoldás lenne, kb 2-3 hét múlva tudnánk csak egyet venni.)

És még a gerincvédő csak a gerincet védi? Vagy a derekat is a zúzódásoktól?

Lenne még egy kérdésem. Kesztyűt hol lehet venni olcsóért? Dechatlonba lehet?


2012. jún. 4. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én lovaglónaciban lovagolok már egy ideje, de van, hogy feltöri a kengyelszíj, ha nincs jól beállítva! Szóval a lovasgatya nem fog ezen a problémán segíteni sajnos! Van olyan gerincvédő, ami csak a gerincedet védi (ezek általában olcsóbbak- ilyet hordanak a motorosok is), de van olyan is, ami tényleg olyan mint egy mellény ( ez védi pl. a gerincedet, a bordáidat és a vesédet is). Decathlonban lehet lovaskesztyűt venni, de az olcsók nem a legjobbak. Én Decathlonosat vettem, de majdnem 3000 ft volt, viszont ez elég jó minőségű.
2012. jún. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Van az olcsó, 1000 Ft-os kesztyű, az nekem 2-3 alkalom után szétszakadt, pedig vigyázok a cuccaimra.

A belilulást meg kend fekete nadálytő krémmel, nekem még ilyen problémám nem volt, pedig én se mindig lovaglónaciban lovagoltam. lehet h csak érzékenyebb vagy rá.

Gerincvédőt az első jól mondta :)


ja, és lovasok.hun nézelődj, ott olcsók a használt felszerelések. (többnyire XD)

2012. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolom lovardában lovagolsz, ott általában régi, szétült nyergek vannak, úgyhogy attól is lehet. Próbálj meg másik nyerget kérni, ha lehet.
2012. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nincs eléggé meghúzva a kengyelszíj, amikor kengyelt állítasz ügyelj rá, hogy kattanásig húzd a kengyelt, akkor nem lesz kényelmetlen.

Lovas cuccért pedig tényleg a lovasok.hu kell körülnézni, akár 300ft-ért is találsz kesztyűt.

2012. jún. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem lovardában lovagolok.:)) A nyergek pedig kitűnő állapotban vannak.:)) Köszönöm a tanácsokat!:D
2012. jún. 4. 16:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy segít az ha tövig felhúzza. Ültem olyan nyeregben aminek nem lehetett teljesen felhúzni, mert akkor jobban kiállt. Mi most vettünk egy nyerget azon is kiáll eléggé nem a kengyelszíj csatja, hanem ami azt takarja. Gondolom majd a használat során hozzáidomul, mert teljesen új a nyereg. Lehet ott is új a nyereg azért nyom vagy érzékenyebb a bőröd és azért. Nekem is van olyan nyereg ami megnyom. Esetleg kérdezz meg mást is, hogy őt nem nyomja-e és akkor kiderül kibe/mibe van a hiba :)
2012. jún. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A láblilulás ellen a lábszárvédő segít, de ha most nem tudsz venni, akkor vegyél fel olyan nadrágot, ami lábszárnál kicsit vastagabb, akár egy agyonhasznált farmer, ami lovagláshoz is kényelmes lehet, és húzz rá térdzoknit úgy, hogy belül ne gyűrődjön, ahol a lóhoz és a nyereghez ér a lábad.
2012. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! a combomon szokott lenni lila folt.:S
2012. jún. 5. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Vegyél dupla nadrágot, mondjuk 2 cicagatyát. :)

gerincvédő a gerinced derék részét is védi, de ha fenékre esel, az ellen mondjuk nincs az a védőfelszerelés, ami megvédjen.

Biztos, hogy szeretnél kesztyűt? Engem csak zavar, és elég sok lovas van így vele. Ha nem versenyzel, és nem töri fel a kezedet a szár, igazából felesleges. Vagy feltöri? Ha ezért szeretnél kesztyűt, a Decathlon tökéletes, vagy lovasok.hu-n vehetsz használtat olcsón.

2012. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, feltöri.:/ 1-2 óra lovaglás után, már tiszta vörös, ég, fáj, már szinte fogni sem tudok.:/
2012. jún. 7. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!