Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? (lent)

Mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés
Lovas oktató szeretnék lenni (vagyis ez az elképzelésem). Ha így lenne, akkor milyen iskolákat ajánlanátok?
2012. jún. 5. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is az szeretnék lenni :) Valamilyen testnevelés főiskolán nézz körül. Budapesten jó lehet még a lovaskultúra-oktató, de az egyenlőre még csak második diplomaként lehetséges.
2012. jún. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ,milyen lovardába szeretnél dolgozni.

Ha valami híres,kiváló helyen akkor érdemes az interneten iskolát keresgélni,és akkor kapsz papírt is.

Ha meg csak valamilyen családi központú kis tanyán,ahhoz nem kell suliba járnod,csak profi lovasnak kell lenned.

ilyen kis farmokon nem szoktak papírt kérni,csak egyszerűen leellenőrzik hogy mennyire vagy jó lovas,türelmes a gyerekekhez,határozott a lovakhoz...

2012. jún. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bábolna
2012. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Papír mindenképpen kell arról, hogy te oktathatsz. Az már más kérdés, hogy ott nem biztos, hogy megtanítanak lovagolni. Inkább önszorgalomból járj el lovagolni. Általában főiskolán (testnevelési) adnak ilyen papírt. Szombathelyen van OKJ-s edzői szak a jelentkezők számától függ a tandíj. Középiskolába ilyen papírt nem igazán tudsz szerezni. Nem fontos lovasiskolába menned, mert hacsak az nem valami hiperszuper lovasiskola ott nem igazán tanítanak meg téged lovagolni. Tapasztalatból mondom. Főleg mivel olyan jó az oktatási rendszer, hiába választasz szakot kilencedikbe, attól még nem biztos, hogy azt fogják neked tanítani. Én lovasiskolába mentem lovas szakra és önszorgalomból mehettem délutánonként lovagolni. Negyedikbe pedig gyakorlaton ha épp maradt ló mert inkább a szakmunkások lovagoltak. Győrben az Apáczain van még a rekreációszervezés és egészségfejlesztés. Arra jelentkeztem én is és elvileg azzal oktathatok is majd. Régebben volt olyan hogy a tényleg igen igen jó eredményeket elért lovasok megkapták a papírt, hogy oktathatnak. Azt hiszem ilyen már nincs, de nézz utánna. Ahhoz viszont rengeteg idő és pénz kell, hogy egy olyan szintre eljuss és elismerjenek edzőnek.
2012. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! Hallottam a Szent István Egyetemről. Vélemény van róla? Az jó hely lenne?
2012. jún. 7. 15:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!