Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagláshoz mit ajánlotok?...

Lovagláshoz mit ajánlotok? Gerincvédő vagy lovagló mellény?

Figyelt kérdés
Kérlek indokold meg a válaszodat!!!
2012. jún. 6. 15:13
1 2
 1/11 ˙ˇ˘°♥ღAngelღ válasza:
17%
Amennyiben most kezdesz el lovagolni, ne használd egyiket sem, mert nagyon fog zavarni, ahogy a nyereg, meg a hátvédő (bármelyik is a kettő közül)folyton összekoccan. Amúgy pedig nem is néz ki olyan jól, és nagyon meleg is. Ezt azért tudom mert 6 éve lovagolok és az első hónapban én is megpróbáltam ilyen hülyeséggel, de hidd el, nélküle sokkal jobb. Ha viszont régebb óta lovagolsz, és csak valami veszélyesebb mutatványhoz kéne, akkor inkább gerincvédőt vegyél, de abból is vagy azt a fajtát ami puha és hajlik, vagy azt, ami csak a derekadig (vagy addig sem) ér.
2012. jún. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem védőmellényem van.. És előző:

Jól igen, nem valami szép, de egy törött gerinc sem szép látvány.... Szóval, ha kezdő vagy, de ha nem is : a lényeg, hogy vegyél .. indokot nagyon nem tudok mondani..., ne zavarjon, ha nem szép... Nekem a védőmellényemmel semmi bajom nincsen, nekem nem meleg, és nem is zavar! Amúgy azt hiszem, hogy külföldön vagy valahol kötelező is viselni..

2012. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

itthon is van olyan lovarda, ahol kötelező viselni, és biztosítanak is.

a védőmellény több védelmet nyújt, viszont rendesen alá lehet izzadni, a gerincvédő csak a garincet védi, viszont valamivel kényelmesebb viselet.

Csúnyán egyedül versenyzakó alatt mutat, de a bírók is ismerik ezt szerencsére, és nem pontoznak le miatta :)

ha ugrani is szeretnél, akkor lehet h jobb egy védőmellény, de ha csak befásult iskolalovakon körözöl, akkor elég a gerincvédő is.

2012. jún. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gerincvédő: kezdőknél-haladóknál-profiknál egyaránt ajánlott mert sosem lehet tudni...:D én ha lovagolok néha akkor mindig felveszem mert nem szeretném eltörni a gerincem.. és szerintem jobb mint a mellény..;D
2012. jún. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bár.. A védőmellény szerintem többet véd!
2012. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A mellényhez nem tudok hozzászólni, mert még nem volt rajtam, de nemrég vettem egy gerincvédőt és sokkal jobb így.

Engem nem akadályoz semmiben és sokkal biztosabban érzem magam a lovon, még, ha nyugtalanabb is.

2012. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek sokat segítettetek. kedvesek vagytok KÖSZI♥
2012. jún. 6. 21:03
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
A gerincvédő sokkal jobban véd.Szerintem azt érdemesebb haasználni.
2012. jún. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, hát pont nem:) A gerincvédő csak a gerinced védi, a mellény a kulcscsontodat is, és a bordákat is...


Nekem mellényem van, meg lehet szokni. Engem már az zavar, hogyha nincs rajtam... Ha jó a méret, és persze ha normálisan ülsz, akkor nem ütközik a nyereggel. Nyáron is lovagoltam benne napon, semmivel nem rosszabb, mint nélküle, ha megszokod, akkor rajtad van, és ennyi...

2012. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha kezdő vagy akkor gerincvédő

a mellényt akkor, ha ugratsz ilyesmi

2012. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!