Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Teljes vágtában max. Mennyi...

Teljes vágtában max. Mennyi ideig bír futni lovasával együtt egy jó teherbírású ló?

Figyelt kérdés

2012. jún. 8. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Fajtától, kondíciótól, a talaj milyenségétől, és a lovas súlyától függ.

Ergo így ez beszámíthatatlan.

2012. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően ha menekülésről van szó max 6-700 métert vágtázik. Sosem fárasztja ki magát, ha harcra kerül a sor meg tudja magát védeni. De amúgy ezt tényleg nem lehet megmondani.
2012. jún. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fajta: Nem tudom, ennek mennyire tudsz utána nézni, most speciel nem tudom megmondani, de az a fajta, amelyik a késő római ill. kelet-római hadsereg lova volt.

Kondíció: Vegyük most azt, hogy maximális, vagy legalábbis jó.

Talaj: változó, valahol egyenes rét, máshol hepe-hupás, lankás, megint máshol erdős, bokros

Lovas: 70-80 kg


Szerintem ha teljesen betört engedelmes ló, akkor a végkimerülésig is fut, ha a gazdája hajtja, ha megbokrosodik, akkor akár mérföldeken át lovasszekérrel is vágtat. Szerintem az a 6-700 m biztosan nagyon kevés. Legalábbis a mi esetünkben. Ezzel nem azt mondom, hogy az állításod nem igaz.:)

2012. jún. 12. 13:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Max. 2400 m. Ha jól tudom, a derby távja is ennyi. Azt nem tudom, hogy ha elpusztulásig vágtázik, mennyit bír, mert nem szoktam halálra hajszolni a lovat. De néhány kifejezésedből - pl. megbokrosodik, fut - arra gondolok, hogy te nem lovagolsz, nem foglalkozol a gyakorlatban lovakkal.

A táv, amelyet fentebb írtam, 3-4 perc alatt tehető meg egy jó ló által. Kb. ez a max, amit lesérülés veszélye nélkül megtehet a ló. Ezt sem minden nap.

2012. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miért helytelen kifejezés a "megbokrosodik" és a "fut"?
2012. jún. 12. 15:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs. Csak sznob lovaskodás, nyugodtan használd ezeket a kifejezéseket, semmi baj sincs velük. Én is régóta lovagolok, és igenis használják, hogy m"megbokrosodik" a ló, és azt is, hogy "fut". Persze, inkább vágtat, de tökmindegy, hogy hogy mondod. Nem ez alapján kellene leírni, hogy ki lovagol és ki nem.
2012. jún. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!