Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikót hogy tanitsam?

Csikót hogy tanitsam?

Figyelt kérdés
másfél éves csikón akin még kötöfék se volt azzal nagyon nehéz lesz elkezdeni a tanitást?mivel kezdjem?

2012. jún. 9. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezért kell rátenni a kötőféket az első naptól kezdve naponta, és a lábat adni is gyakorolni kellett volna. Most nehezebb dolgod lesz, de ez a 2 legfontosabb, kötőfék, vezetés és hogy adja a lábát
2012. jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először szerintem a kötőfék felrakást kell gyakorolni és a vezetgetést, illetve a megkötést. Ha megáll szépen egy helyben, akkor pucolgasd, próbáld a lábait emelgetni.
2012. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel egy 1,5 éves lónak már van ereje, és amint írtad csont nyers, hát nem lesz egyszerű dolgod... Jobb, ha nem is egyedül csinálod, hanem van valaki olyan segítséged, akinek már volt dolga nyers csikóval.

Ha kötőfék se volt rajta, akkor gondolom az emberhez sincs túl sok köze. Először azt kellene nála elérni, hogy elfogadjon téged, hogy ott vagy mellette, meg tudd simogatni, oda tudj hozzá menni, stb.

De ezek szerint egész életében eddig legelőn volt? Ahhoz, hogy foglalkozni kezdhess vele, be kéne fogni...

2012. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 3 évesen vettem egy lovat. Azon úgy volt kötőfék, hogy egyszer rárakták aztán kész. Nem lehetett rárakni se meg levenni se. Nem sokat foglalkoztak vele. Szinte az se tudott semmit. Szerencsére már ismerte az embereket. A lóval csak nem foglalkoztak vagy egyáltalán nem is látott embert? Ha már nem fél az emberektől úgy könnyebb. Én úgy szoktam a kötőfékezést megtanítani, hogy mindig kivezetés előtt rárakom a bokszba és úgy vezetem ki. Akkor tudja, hogy jó dolog fog történni mert kimehet a karámba. Persze az elején tiltakoznak, de rájönnek ha hagyják magukat akkor előbb szabadulnak. Visszafelé ugyanígy mert akkor meg már a zabot várták, ugyhogy ilyenkor is jó élményük volt. Szerintem is a szokásos dolgokkal kezd mint egy fiatalabbal. Utánna kösd ki, segíthet egy nyugodtabb ló amelyik elácsorog mellette. Utánna a vezetés esetleg megint egy nyugodt lóval amelyik mutatja neki az utat. A lábfelvétel előtt egy kicsit futtasd meg szerintem a karámban, nekem úgy mindig könnyeben ment. Előtte fontos, hogy nyugodtan végig tudd simogatni a lábát.
2012. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!