Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bedagadt a lovam lába? (bővebben)

Bedagadt a lovam lába? (bővebben)

Figyelt kérdés
Felfedeztem a lovam lábán egy kisebb diónyi kemény puklit az ínon. Elkezdtem vizesfáslizni, hátha lemegy neki. Nem volt érezhetően megdagadva, nem sántít. Ahogy elkezdtem fáslizni elkezdett lemenni a pukli. Éjjelre levették róla a fáslit és bedagadt neki egy kicsit, alig láthatóan. Azt hittem, hogy azért mert levették róla. Másnap mondtam, hogy ne vegyék le róla. Utánna reggelre mégjobban be volt dagadva neki. Akkor ismét úgy döntöttem, hogy mégse legyen rajta. Most pedig úgy be van neki dagadva, hogy szerintem ennél jobban nem lehetne neki. Vettünk rá krémet is, de nem tudom mitől dagad neki egyre jobban. Mozgatva azóta nem volt csak karámba volt, holnap fogom megsétáltatni. Arra gondoltam, hogy nem lehet-e attól, hogy gyógyul neki és ha lemegy a dagadás akkor majd a pukli is eltűnik. Ha nem gyógyul kihívom az állatorvost csak gondoltam tud e valaki valamit hozzászólni.
2012. jún. 9. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kemény, az lehet csontkinövés is, de ha inkább öedema vagy heamathoma jellegű, akkor Burov oldatos dunsztkötést tehetsz rá, az leviszi a gyulladást is, plusz gyorsabban felszívódik tőle az előbb említett két "daganat". Mindenesetre, én megnézetném dokival.
2012. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A pukli kemény de elkezdett lemenni neki. Gondoltam én is csontkinövésre de az nem tűnik el. Ugye? Állatorvosnak még azért nem szóltam mert általában elsőkörben a rándulással vagy hasonlókkal szokták kezdeni és mást úgyse mondanak minthogy kenegessem azzal a krémmel. De ha nem múlik el szólok neki és akkor már tudom mondani, hogy a krém nem hat.
2012. jún. 9. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd ki az állatorvost, ha nagyon lokalizált a dolog, lehet le kell szívni.
2012. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most reggelre a vizesfásli és a krém hatására szinte a felére lement a lábáról a dagadás.
2012. jún. 10. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!