Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség a fehér, és a...

Mi a különbség a fehér, és a szürke ló között?

Figyelt kérdés
Engem kiskoromba teljesen összezavartak, hogy a fehérszőrű lovakat szürkének kell hívni, míg mások simán fehérnek hívják.. eddig nem zavart ennyire, de mostmár tisztázni szeretném. Tudom, elég hülyeségnek hangzik a kérdésem, de tényleg összezavarodtam. :) Előre is köszönöm!
2012. jún. 10. 21:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
17%
Az a különbség, hogy az egyik fehér, a másik meg szürke...
2012. jún. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
ha jól tudom, a fehér az albínó(alapból így született), a szürkének meg idővel világosodott ki a szőre fehérre
2012. jún. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az albinónak rózsaszín a bőre, a szürkének meg szürke.

A szürke sötétebb színnel születik, csak pár év után lesz teljesen "fehér"

Az albinónak gyakran nem csak a bőre, hanem a szeme is pigmenthiányos.

2012. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, mostmár értem :)
2012. jún. 10. 21:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak az albínó ló a fehér, az összes többi szürke. És a látszólag "fehér" szürke lovon is lehetnek fehér jegyek. pl van nálunk egy kis arab, a bőre szürke, viszont kesely lábú, ott a bőre rózsaszín a pigmenthiány miatt és csak azokon a részeken fehér "hivatalosan", de az egész lónak homogén színe van.
2012. jún. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első: persze, kinézetre úgy van, ahogy mondod. :) De igazából csak az albínó ló tiszta fehér. A többit szürkének hívják, és lótól függ, hogy mennyire erősen szürke. Akár látszódhat fehérnek is.
2012. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék a többihez, hogy az albínó ló pigment hiányos, és mindig piros a szeme.

Szóval ha látsz egy szürke lovat, és a szeme piros, akkor az nem szürke, hanem fehér, mert albínó.

2012. jún. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem igaz hogy az albínónak mindig piros a szeme (utolsó), mivel már láttam 2 pacit aminek kék szeme volt:)
2012. jún. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az első hsz.-elő nem épp épelméjű..-.-

NINCS fehér ló,a teljesen "fehér" az albínó,rózsaszín a bőre

szürke az a ló amelyik az évek során világosodik ki,fekete,vagy szürke a bőre!!

2012. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

am igen,az albínóknak csókaszemük van!

a lámpásos lovaknak is az van am.

2012. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!