Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám ellazítani a...

Hogyan tudnám ellazítani a csípőmet ügetésnél?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el újra lovagolni, de egyszerűen "elfelejtettem" ellazítani a csípőmet.

Újra az alapoktól kezdtem a tanulást, az elején kengyel nélkül, mert az oktatóm szerint igy később biztonságosabban tudok majd lovagolni.

Viszont már a tanügetésnél sem tudom mindig megfelelően ellazítani a csípőmet.

valami ötlet?


2012. jún. 11. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is. Nyeregben lovagolsz? Ha igen, akkor ugyanúgy mozogjon a csípőd, mint lépésben! (Edzőm mindig így tanított. És csinálj úgy, mint könnyűügetésben, hogy "ülve könnyíts"! Szóval ugyanakkor menjen előre a csípőd! Szóval az a mozgâs legyen, mint amikor előre hátra mozgatod a csuklód meg a kezed. Remélem érted. :D
2012. jún. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig úgy sikerül, hogy megkeresem a nyereg legmélyebb pontját és azt képzelem, hogy össze vagyok nőve a lóval. Ha kicsit hátradőlsz úgy könnyebb. Esetleg csináljatok tornagyakorlatokat, hogy megtanuld újra függetleníteni a felsőtested deréktől felfelé.
2012. jún. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előre-hátra ring a ló, úgy mozgatom a csípőmet is. Ha nem jó ütemre mozogsz, érezni fogod, mert "összeütközik" a ló mozgásával. Az is jó ötlet, (amit előttem is említettek) hogy gondolatban összeragadsz a lóval.
2012. jún. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok gyakorlás kengyel nélkül, vagy ha van voltizshevederetek, akkor abban. Voltizsban könnyebb ellazulni, ha van rá lehetőséged, egész addig csak voltizsban lovagolj, amíg abban teljesen el nem tudsz lazulni.
2012. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!