Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen esetben szállhatok le...

Milyen esetben szállhatok le a lóról?

Figyelt kérdés

Szóval... Milyen esetben szabad leszállni a lóról? Ha mondjuk fél valamitől, nem mer elmenni mellette akkor leszállhatok és elvezethetem?

Vagy mindig mindent hátról kell megoldani?


2012. jún. 16. 20:49
 1/8 x) ***** válasza:

Akkor szállsz le amikor akarsz, mi az hogy "milyen esetben"? :D. Ha nem akar elindulni sehogy sem mert fél akkor nyilván átmész előtte és megmutatod neki hogy nem kell félnie.

Egyébként meg ha elfáradsz akármikor leszállhatsz ha ismered eléggé a lovat és tudod hogy nem fog otthagyni. Én például terepen egy fél óra után leszállok és csak sétálgatunk. Nincs is annál jobb mint a gátoldalon kocogni a kedvenc lovaddal.

2012. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát, hogy pl. ha rosszkor szállok le az a lónak egy jel, hogyha ezt és ezt csinálja akkor megszabadul a lovastól... És akkor már mindig azt csinálja.


Illetve, pl. van egy ilyen eset, hogy nagyon fél, ugrál, stb., és gyorsan leszállok róla -> 'szabályos'-e ez, nem csesz-e le az edzőm, stb...

2012. jún. 16. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha edzővel lovagolsz szerintem nem illik leszállni a lóról. Ha félsz állítsd meg a lovat és mondd meg az edződnek a problémád. Ha ugrál és megijedsz akkor szerintem jobb ha leugrassz de az sem örökös megoldás. Meg ha csak fél és nem hisztizik és edzővel lovagolsz akkor kérdezd meg tőle, hogy most mit csinálj.
2012. jún. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 x) ***** válasza:
Ha ugrál meg parádézik akkor tényleg semmiképpen sem szabad (erre eddig nem gondoltam). Mert tényleg megtanulja hogy hogy rakhat le könnyen magáról. Mondjuk azért a játékot meg a hisztit el kell tudni különíteni egymástól. Ha csak benne van a mehetnék akkor szállj le és futószárazd le. Ha meg csak hisztizik akkor hajtani kell (jó ha van nálad pálca és akkor elég ha csak azt meglátja és tudni fogja hogy elég volt.)
2012. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lóról csak akkor szállj le, ha te akarsz leszállni, és nem azért ugrasz le, mert félsz vagy mert a ló hátrafelé megy és nem előre. Helyesen gondolod, hogyha ilyen esetekben leszállsz, azt a ló úgy fogja értelmezni, hogyha nincs kedve dolgozni vagy hisztizik valamiért, akkor te leszállsz és meg van oldva a probléma! Ezt nagyon gyorsan megtanulják, a rossz szokásokat sok esetben könnyebben felvesznek, mintha tanítanál neki valamit, utána pedig akár évekig is fennmaradhat a probléma. Arról nem is beszélve, hogy egy 500 kilós állatot több esélyed van irányítani lóhátról, mint a földről, hiába tűnik egyszerűbbnek az első megoldás! Ha problémája van valamivel ami mellett nem mer elmenni, akkor határozottan előre kell lovagolni, nem kapkodva, és ne érezze rajtad, hogy be vagy rezelve attól, hogy ő parádézik. Akár 20 percig is eltarthat, amég kerülgeti meg szaglássza a dolgot, de a legapróbb közeledést is jutalmazni kell rögtön! A problémát utána földről is lehet orvosolni pl karámban ha a zacskókkal van baja, akkor vezetőszáron tartva óvatosan hozzászoktatod a zörgéshez stb.. Az a legfontosabb, hogy semmilyen helyzetben ne pánikolj! Igen, minden ilyet lóhátról kell megoldani, csak végső esetben szállj le és vezesd oda a tárgyhoz, ami nem tetszik neki, de csak akkor, ha biztos vagy benne, hogy vissza tudsz szállni utána. Egyébként munka közben le lehet szállni, pl terepen énis sokszor leszálltam ha egy másik lovas elejtett valamit, vagy találkoztam valakivel. Az sem árt, ha a ló megtanulja, hogy ilyenkor türelmesen kell várnia. De ez már egy másik dolog, csak azért írtam le, hogy lásd nincs ilyen szabály, hogyha felültél a lóra, akkor csak az istállóba visszavezetésnél szállhatsz le. Persze ha idomítómunka van, vagy komolyabban dolgozol a lóval, akkor a munka közepén ne szállj le, mert elveszti a ló a fonalat és előtte feleslegesen dolgoztál, mert kizökken a ló.
2012. jún. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én szinte többet sétálok vagy futok terepen a lovammal, mint amennyi időt a hátán töltök :D
2012. jún. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat, az utolsó előtti válaszolónak különösképp. :)
2012. jún. 18. 12:05
 8/8 marcipanfelho ***** válasza:

volt régebben egy ló a helyen ahol lovagolok, akivel nehéz dolgunk volt terepen, félénk volt és sok mindentől megijedt és ilyenkor megállt és nem volt hajlandó továbbmenni. ilyenkor egy ideig még nem szállt le a lovasa, próbálta előre hajtani meg ilyenek és kb 5 perc után szállt le és vezette csak előre :) szerintem érdemes egy ideig próbálkozni hátha mégis sikerül de nem szabad mondjuk pálcával ütlegelni vagy ilyesmi... sokat segít ha megszagoltatod vele azt a valamit, vagy sétáltatod körülötte h megszokja :) előfordul iyesmi.

mi terepen ha halljuk h motoros jön (különösen az az eget zengető fajta...) akkor azonnal leszállunk és annyira félremegyünk amennyire csak tudunk és imádkozunk xD

más esetben nem szállunk le, max ha főúton esetleg még át kell menni :)

2012. jún. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!