Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány évet kell lovagolni hogy...

Dóri15 kérdése:

Hány évet kell lovagolni hogy terepre mehessek? :]

Figyelt kérdés

2012. jún. 17. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Én fél év után mentem. :) De heti háromszor jártam ki, ezt hozzá kell, hogy tegyem, De az oktató visz ki tapasztalatlanabbakat is, ügetős terepre. Úgyhogy szerintem lovardafüggő.
2012. jún. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem években kell mérni :)

Ha szabadon biztonságosan ülsz kengyellel és anélkül mindhárom jármódban, jól megy a ló irányítása akkor vagy kész a terepre.

Ha intenzíven jársz lovagolni jó oktatóhoz, akkor 1 éven belül tuti el kell jutnod az első terepedre. Persze vannak kamikaze oktatók, ahol kivisznek sétáló-ügetős terepre még nem kész lovasokat, de ha gáz van ott valószínűleg esés van vagy pánikolás (pl valakit mégis vágtába elragad a a ló, azt se tudja mit csináljon).

2012. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. :) köszönöm. :)
2012. jún. 17. 20:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem évben mérik, hanem személyfüggő. Intenzív edzés mellett két hónap után mehetsz terepre, de ez hangsúlyozom, tőled függ!
2012. jún. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Meg a lótól amit alád adnak, na meg az oktatótól is. Ha lehet ne olyan helyre menj, ahol 5-8 lovas körözik osztályban, mert az ilyen helyeken van az, hogy 1 évig ügettetnek, mire egyáltalán a vágtát megmutatják.

Olyan helyet keress, ahol tényleg arra mennek, hogy hamarabb fejlődj és ne lehúzni akarjanak, egyénileg foglalkoznak veled, esetleg osztályban egyedül lesz vagy max hárman. Így minden hiba kijavításra kerül és nem csak a céltalan körözgetés megy.

2012. jún. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 marcipanfelho ***** válasza:

helytől is függ meg a rendszerességtől :)

én heti 1x jártam lovagolni kb. egy évig és nem vittek ki terepre (ez olyan hely volt ahol alapból vágtás embereket visznek csak ki) aztán lovardát váltottam, ahol egy-két alaklom után azt mondták h kimehetek és ki is vittek :) nem volt semmi gond

2012. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első lovardában ahol tanultam, először egyénileg volt minden, aztán jött az osztály, először 2-3fővel majd kibővültünk 10-12re.. A végén az oktató hátat fordítva beszélgetett egész órán, magamtól csináltam mindent szinte mert már tudtam.

3év alatt (heti 1-2 alkalom) nem is mutattak hajlandóságot a vágta megtanítására!

Váltottam és már a 2. órán tanultuk.

De tényleg csak rajtad múlik a terep, meg hogy akarod-e, milyenek a lovak stb.

2012. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!