Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Előre lovaglás hogyan, csizmár...

Előre lovaglás hogyan, csizmára nem reagál?

Figyelt kérdés
előre szeretném lovagolni a lovat de csizmára egyáltalán nem reagál nem rég kezdtem el vele foglalkozni idővel reagálni fog a csizma segitségre ? addig hogyan hajtsam előre ? nagyon makacs ló fiatal és nem sokszor lovagolták
2012. jún. 17. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Húha... nem akarok rossz tanácsot adni, mert először a pálcára gondoltam de ha fiatal ló, akkor valószínű idomító munka hiánya áll fenn, lehet nem érti mit kérsz tőle... erre viszont lehet nem tesz jót a pálca.

De biztos valaki ad neked jó tanácsot.. :)

2012. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sózz rá egyet vagy a farárára vagy csizma mögé egyet mert nem nem akar menni hanem nem vesz komolyan. Vagy ha nem érti a segítségeket akkor meg kell vele értetni, de az nem a te dolgod, hanem az oktatóé.
2012. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
pálcával is mentem vele de hát inkább jobban összezavarodott mindenek neki vitt aztán meg bakolgatot nem tett jót neki pár napig használtam aztán lettetem és inkább visszamentünk az alapokhoz a futószárazáshoz
2012. jún. 17. 21:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Csikónál sztem a hang is simán alkalmazható még, természetesen a megfelelő csizmasegítséggel.

Plusz még ügetésnél lendületesebben emelkedj, ülj vissza, és zárjon a csizma leülésnél.

2012. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Először a földről kéne érzékennyé tenni a nyomásra. Majd azt is leírom, hogy hogyan kell, csak most éppen nem találom azt a cikket... :P :)
2012. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kézzel, csípővel hajtsd
2012. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért nem indul el, és azért zavarodik össze a pálcára, mert képzetlen! Ha pálcázod, csak még rosszabb lesz a helyzet, mert ok nélkül bünteted, nem tudja, hogy mi lenne a dolga, de nemhogy kisegíted, még jól meg is bünteted!...


Használj hangsegítséget.

2012. jún. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fiatal, keveset lovagolt lónak csak ártasz a pálcával. Hangsegítség, deréktolás, és legyen finom a kezed, hogy érezze, hogy merjen előremenni.
2012. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A futoszarazasnal hasznalj pessoa kikotot rengeteget segit , egyebkentvlovagolj hosdzu palcaval es akkor hasznald amikor a csizmadat !
2012. jún. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindkepp legyen nalad mindug palca muszaly megszokni nincs abban.semmi rossza a palcaval nem csak buntetni lehet jo elorehajto segits mar az is ha csak a kezedben van !
2012. jún. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!