Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá anyáékat a...

Hogy vegyem rá anyáékat a lóra? :D

Figyelt kérdés
Lovat szeretnék venni.Lovagolni már tudok régóta.Barátnőmnél lovakkal foglalkoztam sokáig.Már mindenhol utánna néztem a lovakkal kapcsolatosan hogy mekkora karám kell nekik,és hogy mit hogy kell!:) Istálló az van csak ajtó kell rá meg egy kicsi átalakítás! Eladó lovakat is mindig mutogatok nekik,de valamiért nem nagyon lágyul meg a szívük..De most a kertből VALAKINEK el akarják adni a fóliához való vasat és akkor még nagyobb hely lesz.Hogy vegyem rá őket? Kérlek kíméljenek az olyanok hogy :Neked sose lesz lovad........:)

2012. jún. 18. 14:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
igen lány vagyok de mondtam hogy kíméljetek a fárasztástól xdddd:)
2012. jún. 18. 14:08
 2/19 anonim ***** válasza:
mit mondanak ők? miért nem engedik?
2012. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

Van rá elég pénzetek?

Lehet, hogy azért nem szeretnének, mert túl sokba kerül egy ló.. Ha nincs elég pénze a szüleidnek akkor nem éri meg erőlködni így is-úgy is nem lesz a válasz.


Viszont ha van, akkor be kell nekik bizonyítanod, hogy tudnál vigyázni rá, felelősségteljes vagy. Segíts nekik többet, járj a kedvükben! Ne mutogasd nekik a lovakat, a hirdetéseket! Tedd olyan helyre, hogy mindig lássák.

Mondd nekik, hogy gondoznád (etetnéd, itatnád, takarítanád a helyét, stb.).

Ha nagyon komolyan gondolod mondd hogy idén esetleg még jövőre sem kérsz semmi ajándékot, vagy gyűjts rá te! (;


Remélem tudtam segíteni! (:

2012. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Kb egy ló 100 ezer fölött kezdődik. Belovagolt, normál ló jó idegrendszerrel amelyik nem fél lábbal a sírban van az meg a duplájánál. Ha van erre pénzetek, akkor nem szóltam. Hát, én egyszerűen elmondanám hogy szeretnék egy lovat, lehet e róla szó. (mondjuk nálunk is adott az istálló, de tuti hogy nem lenne a válasz, mert drága nekünk sajnos). Kérd szülinapodra vagy hasonló. Te ismered őket, mi az amire rábólintanak. De azt a lovat etetni és gondozni, almozni is kell. Te látod e téren a lehetőségeidet. Én tényleg, a helyedben ha ezeket átgondoltam, és úgy érezném hogy megengedheti a család magának egyszerűen elmondanám hogy szeretnék egy lovat, gondoznám stb. Az ötleteket, hogy itt elférne, itt lehetne neki a kaja stb aztán ők majd mondanak rá valamit.
2012. jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

Amúgy hány éves vagy? (:

(5# vagyok)

2012. jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

a ló egy pénzszivattyú, semmit sem hoz, ellenben többet visz kb mint egy autó. ha megbetegszik vagy baja van, százezreket is elvihet. Nekem is volt egy évf társam aki lovat tartat, és minden pénzét elveri rá. Túlórázik, alig jár suliba miatta. Megéri? aligha...

Vagy te fogod fenntartani? Nem csak megvenni kell, ezt biztos tudod. Szállás, orvos, kaja, gondozás...

Írod, hogy lenne helye. Nem, ez nem egy kutya, amit bedugsz valahova, eteted meg néha lovagolsz rajta.

Ha valakinek istállója van, vagy lókupec, annak éri emg csak ez az egész :)

2012. jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ennyi betekintéssel az életetekbe nem sok tanácsot lehet adni. Ha mindennek utána néztél akkor tudod hogy egy ló RENDES eltartása nem 2 forint. Talán a szüleid nem akarnak ekkora terhet bevállalni ? Félnek hogy milyen anyagi nehézség lesz a ló eltartása? Tudják hogy minden nap te gondoznád ? Mert ameddig ezekre a kérdésekre nem tudsz nekik megfelelő választ adni addig valószínűtlen hogy lesz lovad.

Nem arról szól a dolog hogy mekkora hely lesz a lónak hanem bizony a mocskos anyagiakról és arról hogy az a ló jó esetben akár 25 évet is ott lesz. Előre kell gondolkodnod. Továbbtanulásnál mi lesz a lóval? Ha a saját lábadra állsz el fogod tudni tartani?

Nem ez az első ilyen kérdés... Nem tudom olvastad e őket. Ott se tudtak sok jót mondani.

Sajnálom ha ez neked nem megfelelő válasz. Esetleg ha megírnád a körülményeket talán jobban rálátnánk a helyzetre. És a neked sose lesz lovad válasz tényleg helytelen. Lesz lovad ha lesz pénzed eltartani és nem kell a szüleid beleegyezése :)

2012. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Gondold meg, hogy van-e a szüleidnak 1milliójuk most a lóért és utána havonta 50 ezer tartani. ha igen, akkor próbálkozz tovább
2012. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Még sehogy, mivel max. 15 éves vagy. Ilyen idősen vagy van a családban ló és akkor mindenki boldog, vagy nincs, de akkor nem is lesz.


Viszont foglalkozz minél többet a lovakkal, menj lovastáborba és akkor 5 - 6 év múlva már lehet saját lovad.


A lovaglás nagyon jó dolog, de sajnos pénz és kitartás kell hozzá, ha még néhány évig nyomod, akkor majd vehetsz magadnak.


A vágóhídról egészen jó lovakat lehet venni, de egyrészt lehet, hogy betegek, másrészt, a lótartáshoz még sokkal jobban kellene értened.

2012. jún. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
13 éves lány vagyok.Mindenkinek köszönöm a válaszokat sokat segítettetek! A háttérképem az a ló amelyiket meg szeretném majd venni:) És igazából anyának tényleg nagyon igaza van mert ha 8-ból elballagok (most megyek 8-ba) akkor mindig majd 17:00-fele vagy később fogok hazaérni szóval időhiány lesz a gond..:S :((( Aki 13-14 éves és van lova az hogy oldja meg amikor iskolába van és a lova meg otthon van?!:)
2012. jún. 18. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!