Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit csináltok hogy a...

Ti mit csináltok hogy a lovatok ne szenvedjen annyira ebben a hőségben?

Figyelt kérdés
Van valami "házi praktikátok"?
2012. jún. 18. 14:39
 1/9 x) ***** válasza:

A legfontosabb dolog hogy mindig legyen előttük víz. Akkor is ha óránként ki kell rohangálni vizet adni nekik. Ezen kívül fontos hogy árnyék legyen valahol a karámban. (büntethetik is ha nincs)

Ezeken az alapdolgokon kívül mi még általában fellocsoljuk a legelőket, karámokat fél 2 körül amikor a legmelegebb van. Ilyenkor az összes ló odajön és élvezik hogy hideg a levegő a víztől :D

Akkor még minden héten kb megfürdetjük őket (vigyázni kell hogy szépen fokozatosan haladj fölfelé a lábaktól hogy ne forrázd le a lovat.)

A rovarok ellen se árt védekezni, mi lovasboltban vettünk rovarriasztót, a márkáját most nem tudom mert nem a lovaknál vagyok.

A lovakat hajnalban visszük ki a legelőre hogy élvezhessék egy kicsit a nagy meleg előtt. (néha dél körül behozzuk őket az istállóba ha elviselhetetlen a meleg odakint) Lovagolni meg csak este, olyan 6-7 fele megyünk amikor már nincs forróság.

2012. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hagyom a napon sokáig, nem lovagolom csak max. 10-ig és maximum 6 után. Amúgy az árnyékba csináltattam neki karámot úgyhogy most tökéletesen elvan egész nap két másik lóval.
2012. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szabadon mozog a box és a karám között, de ha nincs 40 fok akkor a karám árnyékos részét választja vagy elmegy előre a fák alá.

A lényeg hogy folyamatosan legyen hideg víz előtte.

lovagolni csak hajnalban vagy este (kb. ilyenkor)

2012. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk egész nap kinn vannak, van hogy behúzódnak az árnyékba, vizük mindig van, plusz locsolom őket a karámban, így vizesen hemperegve "bepanírozzák" magukat porral. Igaz, hogy utána szar pucolni, viszont ez is egy védelem a böglyök ellen. Illetve, ha nagyon ott toporognak a kapuban, akkor beengedem őket és olyan 5-6 óra fele mennek ki, még éjszakára is kinn maradnak.
2012. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Vize van, árnyékot talál és kész.
2012. jún. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én munka után mindig megfürdetem kihúzom belőle vizet legeltetem megint kicsit emgmosom a fejét és viszem be. aztán egész nap boxban van mert angoltelivér és galoppon versenyzik:P:D
2012. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: és te vagy a zsokéja?

Csak azért mert érdekel engem ez a galopp dolog! :)

2012. jún. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Reggel a hajnali órákban lovagolom, akkor még nincs olyan meleg. Ha nagyon megizzad, akkor lemosom és elmegyek vele sétálni vagy legelni.
2012. jún. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 marcipanfelho ***** válasza:

nem a legnagyobb hőségben kell lovagolni (inkább reggel vagy estefele)

nálunk úgy van h a nagykarámban lévő lovak kinn vannak mert van árnyékuk a többit bevisszük a bokszba dél körül, amikor nagyon meleg van :) néha lemossuk őket

2012. jún. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!