Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megbüntet a rendőr?

Megbüntet a rendőr?

Figyelt kérdés

Megbüntet a rendőr, ha egy kis faluban lóháton mennék?

3000 lakos van csak, és csak így a mellékutcában mennék lóval.

Lehet ilyent? vagy megbüntetnek?

14/L


2012. jún. 20. 15:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2%
hát.. :D szerintem nem fogsz egy ekkora faluba rendőrrel találkozni:D de ha 3ezer a lakos akkor az nagyon pici falu:D hogy van ott internet?:D
2012. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
76%
Mellékutcán mehetsz. Én is faluban lakom, 1000 fős kb. Láttam lovagolni embereket.
2012. jún. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hát azért internet van :D ..

nincs lovam sajnos :( csak kíváncsi voltam.

És elég gyakran látom a rendőröket kocsikázni :D

2012. jún. 20. 16:01
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

"szerintem nem fogsz egy ekkora faluba rendőrrel találkozni"

Ekkora faluban, de még kisebben is találkozhatsz rendőrrel.

"de ha 3ezer a lakos akkor az nagyon pici falu"

Rengeteg falu van, ami ettől jóval kisebb.

A környező falvakban van ahol csak 200, de olyan is, ahol még 200 bejelentett lakos sincs. Internet viszont ott is van. Sőt kábel TV is.

A szomszéd községek 200, illetve 1600 lakosúak, a miénk 900, mégis van rendőr szinte minden nap valamelyikben.

Mostanában még a bicikliseket is ellenőrzik.

Lóval is közlekedhetsz az utcán, a közlekedési szabályokat betartva. Felénk is sokan lovagolnak a falvak utcáin is. Még nem hallottam, hogy bármelyiküket megbüntette volna a rendőr (pedig van olyan, akivel napi kapcsolatban vagyunk). Biciklist viszont annál többet, sőt gyalogost is.

2012. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És itt számít a kor?
2012. jún. 20. 16:04
 6/16 anonim ***** válasza:
20%
14 év alatt nem lehet büntetni
2012. jún. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
20 éves vagyok, közlekedtem már nagyobb városban lóval, találkoztam a rendőrrel, azt mondta csak, hogy óvatosan menjek, ugyanis nem szeretne egy kamion alól kiszedetni :D
2012. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
A lovas a kresz szerint élőállatot hajtó személy, tehát ahol nincs jelölve, hogy pl. lovaskocsival, kerékpárral behajtani tilos, ott nyugodtan lehet menni.
2012. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Ha lakott területen mész lóval akkor neked is kötelező a láthatósági mellény. Amúgy, ha nem az utca közepén közlekedsz, nem veszélyeztetsz másokat, akkor nem fognak megbüntetni. Amúgy amint leszállsz a lóról és vezeted, akkor gyalogosnak minősülsz.
2012. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
*lakott területen KÍVÜL akart lenni
2012. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!