Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyen lehetséges? Lovastáborba...

Ilyen lehetséges? Lovastáborban egy teljesen kezdő lovast a végén kivisznek terepre? Egy hetes tábor!

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 18:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bocsi a kérdésért,de itt olvastam valahol,hogy az elején voltak személyek,akik abszolút kezdők voltak (futószáron,lépés és ügetés) és a végén kimehettek terepre? Ezt hogyan,már bocsánat?

Nekem volt olyan már az első nap pedig én is kezdő voltam hogy a lóval egyedül kisétálhattam a karámig (én ültem rajta nem volt futószár),de rendesen tereplovaglás? Az nem durva? Egy hét után?

2012. jún. 23. 18:08
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen létezhet ilyen... de ez nem normális dolog.

Hiába megy az illetőnek jobban 1 hét után mint mondjuk másnak, de én úgy gondolom hogy egy fixebb ülés biztonság minimum 2-3 hónap után alakul...

2012. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ahova én megyek, ott azt írták a honlapjukon, hogy kezdőként sem kell 1 hétig futószáran köröznöd stb., egy tapasztalt iskolalóval és egy oktatóval kimehetsz terepre... Hát ez így nagyon gáz.. Még egy nyugis iskolaló is olllyan gyorsan kiugorhat alóla, mint a szél.
2012. jún. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pl. Itt egy kép egy kezdőről, aki terepen van :) :

www.kepfeltoltes.hu/view/120623/farm_20_20110319115752_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2012. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lovaspanziókban azt is rögtön terepre viszik, aki még sosem ült lovon. És még vágtáznak is, elsőre..
2012. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehetséges.. de nem normális. Még ha mondjuk egy-egy oktató vezetne egy lovat amin a lovas ül.. talán még ok..

[link]

Amúgy nézd meg az ő leírásukat.. :O

"Azt szokták mondani, hogy a western lovaglás az irányítás művészete." hát ezaz.. és a 6 éves gyerek elég valószínű hogy a szárba fog kapaszkodni..

2012. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 x) ***** válasza:
Én is voltam ilyen táborban, az a vicces hogy egy olyan lány esett le terepen aki már kb 5-6 éve lovagolt, nem a kezdők :) Szerintem megfelelő lóval és több tapasztalt lovassal még elfogadható is. Mondjuk túl sokat nem fejlődnek, hiszen a lovak csak mennek egymás után mintha osztályban lovagolnál. De a legtöbb tábor nem is arról szól hogy profi lovas legyél, hanem az élményekről. De én is azért hagytam abba a táborozást mert semmit nem fejlődtünk.
2012. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amit én láttam, az az volt, h vezetőszáron vitték ki a kicsiket sétaterepre (még csak nem is lóról vezették, hanem földről)

Az oktatóknak egy nyilván nem pihentető, de a kicsik nagyon élvezik :)

2012. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért van olyan tábor is, ahol lehet fejlődni, amiket én láttam, egy kivételével mind ilyen volt...

az egyikben az 5 napból 2 nap volt pihenősebb, lóúsztatás, terep, a másik 3 nap komoly edzések, és a többiben is lehetett fejlődni. Kár h csak kívülről szemlélhettem ilyet, mert öreg vagyok...

2012. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tavaly amikor lovastáborba voltam és a kezdöket vezették terepen és ôket csak ültek a lovon.
2012. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!