Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinek milyen tapasztalata van...

Marcipanfelho kérdése:

Kinek milyen tapasztalata van az autósokkal, motorosokkal lovaglás közben?

Figyelt kérdés

Sokan igen kedvesek a lovasokkal, nem hogy lassítanának vagy megállnának inkább rádudálnak a lovasra és gázt adnak. Ez különösen motorosoknál kellemetlen (cross motor meg társai).

Kinek milyen tapasztalatai és emlékei vannak? Történt-e már így baleset?


Nekem szerencsére nem volt még ilyen balesetem de több motorossal és még kutyákkal is meggyűlt a bajom. Sok ember nem fogja meg ilyenkor a kutyáját és az se érdekli ha konkrétan a lovak lába alatt szaladgál és ugat habzó szájjal.



2012. jún. 23. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
A normálisabbak nem csinálnak ilyet! A motorosokkal eddig sose volt bajom se ilyen, se más téren, ők általában elég normális emberek. A kamionosok, autósok viszont se a motorost, se a lovast nem tisztelik sokszor a közutakon.
2012. jún. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Volt már olyan motoros akitől megijedt a lovam. Akkor meg tudtam fogni de ugrált össze-vissza. A motoros visszanézett, látta hogy ugrál a lovam és gázt adott. Volt még egy, közút mellett mentünk. Megijedtek a lovak, kiugrotta az útra és ott elkezdtek vágtázni. A motoron nem akart megállni, kétszer kellett rákiabálni. Utánna kioktatott, hogy nem ott kéne mennem. Én meg mondtam neki, hogy olyan törvény nincs hogy én ott nem mehetek. Volt még egy autós aki a lovam mellett közvetlen zúgott el. Nekem az a tapasztalatom, hogy a motorosok bunkóbbak.
2012. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 x) ***** válasza:
100%

Hát igen.. van az embereknek több csoportja is. A legtöbb autós azért próbál vigyázni a lóra, ha másért nem hát azért hogy neki ne kelljen fizetni és a kocsiját se törje össze. De nyilván vannak olyanok akik azt hiszik csak mert hatalmas új BMW-vel furikáznak már övék az egész út.

Szerencsére én kisvárosban lakom, a lovarda is kint van a határban, így csak akkor kell nagyobb autóútra mennem ha hazahozom a lovamat. Nyilván nem hiába van lekorlátozva (a legtöbb helyen) a lóval való közlekedés. Főleg hogy nemrég olvastam hogy a legtöbb lovas baleset a lovas hibája és nem az autósé. Tudjuk hogy vannak olyan "lovas emberek" akik arra használják a lovaskocsit hogy elmenjenek vele a kocsmáig aztán a ló majd csak hazaviszi. Az ilyenek meg persze hogy balesetet okoznak ha azt se tudják hol vannak.

Egyébként én mindig figyelek a lovasokra ha kocsival vagyok. Főleg mert nekem is jól esik ha valaki tekintettel van a lóra, és persze mert a legtöbb lovast ismerem is.

Még a kutyás dologra kitérve: ez engem is nagyon idegesít. Kisváros széle, cigánytelep tele van kóbor kutyával, a kerítésen akkora lyuk van hogy lovastól átférnék rajta, aztán meg ha a ló megrúgja a kutyát akkor föl vannak háborodva.

2012. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

persze nem mindenki ilyen de én sok bunkó emberrel találkozok és én azt tapasztalom h a motorosok szoktak inkább szemétkedni. sajnos ahol én lakok nagyon menővé vált az elmúlt néhány évben h minden hülye gyerek már 14 évesen robogót kap és azzal furikázik és az ilyenek szokták felcseszni az agyamat. egyszer a bokorba másztunk néhány robogós miatt az erdőben, 2 elhúzott és egy harmadik kb 10-el zörgött el mellettünk a lovam meg kb majdnem felrúgta...


de múltkor volt egy pozitív tapasztalatom is, épp egy fákkal övezett ösvényen mentünk lefele, fölfele meg jött egy motoros. na mondom dejó, itt repülök, megállítottam a lovat, feltartottam a kezem h lassítson, lelassított és nem történt semmi.

azért vannak normálisak is :)


az a baj h ezek az emberek nem fogják fel h mekkora balesetet okozhatnak, nekik vicces ha egy ló megbokrosodik a lovasa alatt és neki szenvednie kell vele de könnyen megsérülhet a ló is, a lovasa is de akár még maga a motoros is... pláne ha úttesten történik ez. nem tudom ők hogy lennének vele ha fordított helyzetben ez történne.. ez kábé olyan h ha jön egy motoros én elkezdem dobálni kővel lóhátról vagy bedugok vmi ágat a motor kerekeihez :\

2012. jún. 23. 23:25
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Én egyszer kilovagoltam terepre és jött egy kocsi,szinte nem is vett észre a lovam nagyon megijedt.Szó szerint kiugrott alólam és elment,én meg leestem és szerencsére csak a lábam tört el.De az autós meg se állt amikor leestem.:( A lovam viszont visszajött hozzám és itt őrizgetett a drága.<3 Azóta se tudom hogy ki ült a kocsiban...
2012. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ilyenkor (ha tudod persze) megjegyezheted a rendszámot. Elvégre is a lábad tört miatta. :\

Ez már egy ilyen cserbenhagyásos gázolásnak is elmenne... Igaz nem ütött el de miatta sérültél meg, ő meg továbbhajtott. Szerencse h a lónak nem esett baja :)

2012. jún. 24. 12:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a kamionosokat rühellem, állandóan rámdudálnak. Ha látom, hogy jönnek akkor inkább vezetem a lovat azon a 200m-es szakaszon. Crossmotorosok általában félreállnak felénk autósok meg nagy ívben kerülnek, illetve kézzel jelzem, hogy lassítson.
2012. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szerencsére ahol én lakom ott normálisak inkább az emberek. ha megyünk lóval a motorosok és autósok is lelassítanak, lejjebb húzodnak sőt sokszor a kereszteződéseknél megállnak hogy el tudjak menni. A kutyások is normálisak. Ha szabadon van a kutya inkább felfogják míg elmegyünk. Kocsival csak egyszer volt gondom mikor megyek a lóval az út szélén ,nem is az úton hanem a füvön aztán elkezdett tolatni megse várta h elmenjek, de nem lett semmi szerencsére. Kisgyerekekkel már volt bajom. Ott ahol lovagolni szoktam van három ilyen rét féleség és direkt a középső részre megyek,mert ott senki sem szokott lenni és 2 szélsőn szoktak kutyázni meg játszani a gyerekek. Egyszer mikor lovagoltam jött 3 kisgyerek megálltak nézni, ezzel nem volt baj mert szoktak megállni emberek egy kicsit h nézzék a lovaglást. Vágtáztam és 2 gyerek átszaladt előttem, de szerencsére kitudtam őket kerülni. Apum rájuk szólt,h óvatosabban, aztán egy idő után megint előttem futkorásztak... Aztán az apjuk elvitte őket...
2012. jún. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
de amúgy eddig nem igazán vannak rossz tapasztalataim motorosokkal és autósokkal sem
2012. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sokszor sajnos már túl későn veszem észre a járműveket hogy jelezzek nekik, ilyenkor már mindkét kezemre szükségem van. Előfordul hogy ugye ők sem látnak, pl. kanyarban és pont ezért nem kell száguldozni. Viszont sokszor előfordul hogy nyílegyenes szakaszon repesztenek holott látják hogy lovasok is vannak az úton.

Kutyával nekem már többször is meggyűlt a bajom. A régi lovardában ahol jártam terepen egy tacskó idegelte fel a lovamat, szerencsére nem történt semmi és inkább a kutyát lehetett félteni mint minket, a gazdája természetesen lesz*rta. A másik már nem volt olyan vicces, épp a tanya közelében egy mezőn lovagoltam, itt általában csak felvágtázok a dombra és vissza séta. Látjuk hogy jön egy pár egy ír szetterrel vagy egy vizslával (már nem emlékszem melyik volt) és a kutya szerintem életében nem látott lovat, elkezdett össze-vissza rohangálni a mezőn. Megállítottam a lovat és olyan szemrehányóan néztem ahogy csak tudtam de nem igazán izgatta ez őket. Utána a kutya odajött és elkezdett a ló körül (!) körbe futkározni. Ez már a lovamnak sem tetszett, elkezdett pörögni meg oldalazni és azt hittem kifordul alólam. Ekkor megpróbáltam nem üvöltve közölni velük hogy jó lenne ha megfognák a tetves kutyájukat. Alig bírták megfogni azt a dögöt és még csak le se szidták...


Egyszer megy kerítés mögül jött ki egy puli és az visított össze-vissza a ló lábánál, majdnem fel is rúgtuk. Ilyenkor legszívesebben én magam szállnék le és rúgnék bele a kutyájába de aztán rájövök hogy a gazdájába kéne :\

2012. jún. 24. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!