Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a huculról?

Mit gondoltok a huculról?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy nem agresszív,csipkelődős,lovaglás közben hogyan viselkedik...stb.

Szerintetek egy 172 cm-es embernek jó lenne egy kb 145-150 közötti marmagasságú hucul?



2012. jún. 25. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szívós jószágok és szinte igénytelenek, viszont elég önfejűek tudnak lenni. Ilyen magassággal is lovagolható, de elég aránytalanul néz ki az összhatás. Az agresszivitás meg egyed függő. Vannak antiszoc. lovak, de ezt lehet kezelni, ha csipked kétszer szájon vágod harmadszorra már nem próbálkozik, elég lesz rászólni. Ha mindent megfelelően reagálsz le, akkor nem lehet gond.
2012. jún. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyénfüggő.

Amúgy annyira nem néznétek ki rosszul, sőt! :) Egy 150-es paci már nem is kicsi :)

2012. jún. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!! :)
2012. jún. 25. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is huculon lovagolok és 177 cm vagyok. imádom azt a lovat. Kicsit makacs volt eleinte "meg kellett beszélnünk" a dolgokat aztán már meg lett a harmónia és a béke. Bár így is próbál néha makacskodni, de orvosolható. Az ügetése pattogósabb mint a nagy lovaké, de viszont a vágtája nagyon kényelmes.
2012. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Én huculon tanultam meg lovagolni (nyereg nélkül), nagyon aranyosak! :D Néha makacs, viszont kényelmes rajta ülni. :)
2012. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem hucul lovam van (Kakaó 154 cm én 156 cm vagyok, de szerintem te is nyugodtan lovagolhatsz ekkora lovat :D). A huculok nagyon szeretnek terepre járni, szóval én néha többet szoktam terepen lenni, mint a pályán (1 héten). Kedves és barátságos állat ez a fajta, és nagyon jól lehet őket lovagolni, csak határozottnak kell lenned vele. Mert egyébként nagyon kényelmesek ;)(Kakaó nagyon is az!).Lehet, hogy én voltam 'szerencsés', és jó lovat találtam (imádom a lovamat<3), de nekem ez a tapasztalatom velük. :)
2012. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kicsit magasabb vagyok nálad (175cm) és egy kb 140cm magas huculom van. Nem néznétek ki együtt bután, láttam már 185-190cm magas felnőtt férfiakat is huculon lovagolni. Egyébként kedves, aranyos, barátságos lovacskák, van köztük olyan, aki makacs, velük egy kicsit határozottabbnak kell lenni, de a mozgásuk nagyon kényelmes, szőrén is.
2013. júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!