Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olvastam a Fcebookon a Lovas...

Olvastam a Fcebookon a Lovas csoportban, hogy mindennélmásként fásliznak, a munkafásinál, az istállófáslinál, stb. Mi a különbség?

Figyelt kérdés

2012. jún. 25. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Először tanunlj meg írni, aztán fáslizz ;) Aztán tanuld meg használni a google-t. De most tényleg, miért egyszerűbb ide írni, mint beírni google-be. Ott nem kellenek kulcsszavak, külön leírások sokkal egyszeűbb volna. Sőtt még a helyesírást is kijavítja :)
2012. jún. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gyorsan gépeltem, és rossz lett a helyesírásom. Amúgy el van törve a kezem és egy kézzel nagyon sokáig tart. A google nem tér ki külön arra, hogy hogyan kell szakszerűen fáslizni munkánál, istállóban, meg szállításnál. Látod, tudok írni! Törött kézzel viszont egy évig tart, mire hibamentesen legépelem.
2012. jún. 25. 23:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Hmm nem tudtam a kezedről. Jobbulást és remélem lesz valaki elmondja a választ :)
2012. jún. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az istálófáslit lazábban tesszük fel, általában teszünk alá alátétet, és "egyenesen" fáslizunk, nem fáslizzuk át a csüd alsó részét.

A munkafáslizásnál külön "kitérünk" a csüdre, úgymond alátámasztjuk a fáslival, jól fixen körbetekerjük, hogy meg legyen tartva.


Itt ezeken a képeken jól látszik, mi a különbség:

[link]

2012. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És még valamit elfelejtettem: ha meg szeretnél tanuni fáslizni, kérd meg a lovasoktatódat, hogy tanítson meg, egyedül ne állj neki, mert sok mindent el lehet szúrni. Könyvből és képről nem lehet megtanulni fáslizni. 2-3 alkalom után belejön az ember, de kell, hogy legyen segítsége.
2012. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mailerdeamon ***** válasza:
A fáslizás helyes technikáját nem lehet leírni, illetve leírásból megtanulni. A legjobb, ha a lovardádban ahol lovagolsz megkérdezel valakit, aki komoly tapasztalattal rendelkezik (az hogy valaki fáslit használ nem jelenti azt, hogy helyesen is csinálja). Az istállófáslira egyébként is nagyon ritkán van szükség, illetve még többet lehet vele ártani mint a munkára feltett fáslival, hiszen hosszabb ideig viseli a ló, illetve nem mozog benne, hanem nagyrészt egy helyben áll.
2012. jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!