Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt tudakolnám meg hogy eggy...

Azt tudakolnám meg hogy eggy 15 éves ló öreg? Vagy legalábbis birná a hosszútávú vágtát?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:

mi számít hosszútávnak?

az enyém 17 éves, jól tartott ló és senki se mondaná meg rá, hogy 17 éves és simán vágtázik hosszabbat is

2012. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15 éves. Ereje tejében van ha jól van tartva. Kérdés, hogy volt-e hosszútávra edzve.
2012. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Enyém 16 éves,most kezdem úgy edzeni,hogy több vágta,eddig nincs bajom hogy nem jól bírja :)


Ha nincs is annyira edzve a ló,nem kéne erőltetni,inkább szoktasd hozzá,utána nem lesz vele baj.

2012. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Alapjáraton egy 15 éves lovat már sokat használtak, érett, sokat tapasztalt ló, ez lehet pozitív és negatív is. Negatív esetben a ló szellemileg és testileg is leharcolt, sem a lábai sem egyéb szervei nincsenek már olyan állapotban, hogy hosszú távon kockázat, következmény nélkül lehessen vele vágtázni.


Pozitív esetben ez a 15 éves ló egy megbízható, érett ló, ha vigyáztak rá, akkor tiszták, épek a lábai és jó kondícióban van, akkor kellemes vágtatempóban el lehet vele vágtatgatni jó darabon.


De kérdés: Milyen nehéz a lovas, milyen az időjárás (pl. ilyen melegben még a lassú ügetgetés is megterhelő lehet), és mégis mit értünk a "hosszú táv" alatt? Illetve milyen iramú vágta?

2012. jún. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az előző válaszoló kicsit túlzásba viszi...

az én lovam 14 éves, majd kicsattan az egészségtől és díjugratásban versenyzünk, ahhoz pedig nem csak egy "jó darabon vágtázunk" de van 17 éves versenyló is a lovardában és semmi baja sincs, csak rohan ezerrel :) de még a 20 éves lóval is ugyanúgy járnak terepre :) tehát a 15 éves ló egyáltalán nem öreg :)

2012. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónak igaza van, én talán egy kicsit túl óvatoskodó vagyok, bocsánat. :)
2012. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszy szépen mindenkinek a válaszát!

És a hosszú távot ugy értem hogy birná e a ló a vágtát eggy jódarabig mondjuk eggy utcai lóverseny haverokkal és ebből eggy nap többet.

A kérdésem eredményre vezetett mégegyszer köszy mindenkinek.

2012. júl. 1. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!