Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik felnőtt korba kezdtek el lovagolni tanulni? Nem gáz ilyenkor?

Figyelt kérdés
2012. júl. 1. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
nem gáz de hogy miért gondoltad azt az lenne a gáz ha valaki aztmondaná hogy ő tud lovagolni persze még sose és megnézik hogy hogy lovagol
2012. júl. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan felnőtt még nem vagyok, de 17 éves fejjel kezdtem a lovaglást, és szerintem nem gáz. Nem mindenkinek van lehetősége kicsi korától kezdve lovagolni, és tapasztalatom szerint egész gyorsan lehet fejlődni: én egy év alatt eljutottam odáig, hogy tudok vágtázni, megyek terepre, még egy házi versenyt is megnyertem. Úgyhogy csak azért, mert felnőtt vagy, ki ne hagyd a lovaglást! ツ


A lovardába, ahova járok, olyan 40 év körüli emberek is szoktak jönni, és szépen fejlődnek. Senki nem nézi ki őket, de persze ez attól is függ, hogy milyen helyre jársz. A "puccos" lovardákban előfordulnak olyan kislányok, akik azt hiszik, hogy ők mindent tudnak, csak mert 5 éves koruk óta lovagolnak. De itt az eltökéltség és a lószeretet számít és nem az, hogy mikor kezdtél lovagolni.

2012. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! azért kérdeztem mert elég gátlásos vagyok :S
2012. júl. 1. 18:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 35 évesen kezdtem, egy éve lovagolok.. :)
2012. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 18 évesen kezdtem el lovagolni, előtte lovon sem ültem.

Értem miről beszélsz, ott is gyerekek voltak, ahol én kezdtem, először nagyon zavart, nem akartam felülni, ha mások is ott voltak, de ez elmúlik. Bárhova mész, és bármit csinálsz, először gátlásos vagy, zavarban vagy, de ez elmúlik.

Szerintem ettől ne félj! Én sem gyerekként kezdtem, de már van egy lovam egy éve, és nagyon jól meg vagyunk.

Szóval csak kezdj bele, egyáltalán nem gáz. Csak benned az, magadban érzed, kívülről nem ilyen. Ne aggódj, és sok sikert! :)

2012. júl. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bértartónk 40 évesen kezdett el lovagolni, már 10 éve lovagol. A kezdetekkor vette az első lovát, szerencséje volt vele, mert jól belovagolt ló volt, sokat tanult tőle a lovasa. Azóta kipróbálta már magát egy két versenyen is, szóval lovagolni elkezdeni sosem késő. Persze ne lovastáborba menj, hanem menj oktatóhoz, hetente többször ha tudsz, úgy elég hamar belejössz az alapokba. A lovaglás egy kortalan dolog, ismerek 70 éves lovast is.
2012. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 csakegylány_01 válasza:
Anyukám túk van a 4. X-en, és most tanul ugratni. Ősszel kezd el benne versenyezni!:) Edzőm barátja 3.X után kezdte. Mindketten remek lovasok lettek!:)
2012. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még mindig szerncsésebb,ha nulláról kezded,mintha a rossz beidegződéseket kell kijavítani...Én kiskoromtól "lovagotam" de azt hagyjuk...28 évesen kezdtem "érdemben lovagolni" 2 éve...De sajna "stresszhelyzetben" még mindíg előjönnek a régi rossz beidegződések...pl előredőlés,szárba kapaszkodás,sarokkal kapaszkodás,stb.Pedig már több mint 2 éve tart az "utóidomításom" :-)De nem adom fel!?:-D
2012. júl. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!